Sokağa çıkma yasağında vergi borcu ödemek serbest

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sokağa çıkma yasağında vergi borcu ödemek serbest
Abone ol
Kamuya olan borçlarını yapılandıranların ilk taksitlerini 1 Mart'a kadar ödemesi gerekiyor. Bu nedenle İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile Vergi Daireleri hafta sonu da açık olacak.
ücretli

Gelir vergisi, Kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılmasının ilk ödemesi için son 2 güne girildi. Borcu yapılandırılan vatandaşların ilk taksit veya peşin ödemesini en geç 1 Mart Pazartesi içerisinde yapması gerekiyor.

Yapılandırmadan faydalanmaya devam edebilmek adına borcun ilk 2 taksidinin süresi geçmeden ödenmesi gerekiyor.

VERGİ DAİRELERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. Vergi borcu ödemesi/yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak. Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/yapılandırmak isteyenler borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Bölgesel Amatör Ligler 17 Nisan'da başlıyorÖnceki Haber

Bölgesel Amatör Ligler 17 Nisan'da başlı...

Bahçeli 'İnsanlığın Huzuru'nu tanıttı: Bir yıllık ahlaklı emeğin ürünüSonraki Haber

Bahçeli 'İnsanlığın Huzuru'nu tanıttı: B...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar