Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 39 bin kişi hakkında işlem yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 39 bin kişi hakkında işlem yapıldı
Abone ol
​İçişleri Bakanlığı, 7-14 Aralık'ta sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan kişiler hakkında adli ya da idari işlem yapıldığını açıkladı.
ücretli

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Coronavirus'e karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 39 bin 146 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığını belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu kapsamda; hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır. İkincisini uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır.

 

7 Aralık Pazartesi gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 11 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’den 14 Aralık Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 39 bin 146 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır.

Uygullanan sokağa çıkma kısıtlamalarının rakamlara olumlu yansıdıüı belirtilen açıklamada, virüsün henüz bitmediği, rehavete kapılmadan, temizlik, maske ve mesafe başta olmak üzere diğer kurallara uyulması gerektiği kayadedildi. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Çorak zihniyetin yağmur duası hazımsızlığıÖnceki Haber

Çorak zihniyetin yağmur duası hazımsızlı...

Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 18 kişi tutuklandıSonraki Haber

Uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar