SMA hastası Hamza bebeğe nefes olacaklar aranıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SMA hastası Hamza bebeğe nefes olacaklar aranıyor
Abone ol
​Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde yaşayan 20 aylık SMA Tip 1 hastası Hamza Abuljoud, gerekli tedaviyi alamazsa hayatını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

Başiskele'de yaşayan Şeyma-Raif Abuljoud çiftin bebeği Hamza'ya, henüz 2 aylıkken ölümcül bir kas hastalığı olan SMA Tip 1 hastalığı teşhisi kondu.

20 aylık Hamza bebek, Sağlık Bakanlığının karşıladığı ilaçlarla hayata tutunmaya çalışıyor.

Hamza bebek, minik yüreğiyle şu ana kadar 6 aylıkken yoğun bakıma kaldırıldı, 2 kez kalbi durdu ve 2 aylık yoğun bakım sürecinden sonra destekleyici solunum cihazıyla hayata tutunuyor.

Kasları eridiği için rahat nefes alamayan ve yutkunamayan minik Hamza, karnından takılan tüple sadece mamayla beslenebiliyor.

İLKHA'ya konuşan anne Şeyma Abuljoud, maddi imkansızlıklar nedeniyle Hamza'ya gerekli tedaviyi yaptıramadıklarını söyledi.

Minik Hamza’nın iyileşme umudunun Amerika’daki Zolgensma adlı gen tedavisinde olduğunu söyleyen Abuljoud, bunun için yaklaşık 2.5 milyon dolara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Omurilikten verilen ilacın artık fayda etmediğini söyleyen acılı anne Abuljoud, gen tedavisinin yapılması için hayırseverlerden destek istedi.

Öte yandan bir grup gönüllü Hamza bebek için bir araya geldi ve bir yardım kampanyası başlattı. Anne Şeyma Abuljoud adına KuveytTürk Bankası’nda hesap açıldı. Dileyen hayırseverler de TR30 0020 5000 0966 7265 5000 01 IBAN numarasına "Hamzaya nefes" açıklamasıyla birlikte nakdi yardımda bulunabilecek. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kırmızı kategoride aranan PKK mensubu öldürüldüÖnceki Haber

Kırmızı kategoride aranan PKK mensubu öl...

Diyarbakırdaki oduncu esnafı bu yılki satışlardan memnunSonraki Haber

Diyarbakırdaki oduncu esnafı bu yılki sa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar