SMA hastası Elife yardım kampanyası için başvuru yapılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SMA hastası Elife yardım kampanyası için başvuru yapılacak
Abone ol
SMA (Spinal Muskuler Atrofi) hastası 9 aylık Elif Tenha’nın ailesi, çocuklarının tedavisi için destek olunması amacıyla Batman Valisi Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.
ücretli

Ziyarette Vali Şahin’e kızlarının hastalığı hakkında bilgi veren Tenha ailesi, SMA hastalığının sinir sistemi ve iskelet kas sistemini etkileyen bir hastalık olduğunu ve tedavilerinin çok ağır ve yoğun masraf gerektiren bir tedavi olduğunu söyledi.

Bu tedavi için yaklaşık 2,4 milyon dolar masrafla yurt dışında gerçekleşebileceğini vurgulayan Tenha ailesi, durumlarını Vali Şahin’e iletti.

Vali Şahin, minik Elif’in tedavisi için yardım kampanyası düzenlenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı nezdinde başvuruların yapılması için gerekli talimatın verileceğini ve alınacak izinden sonra kampanya başlatılacağını belirtti.

Görüşmenin ardından Şahin’e teşekkür eden anne ve baba, “Çocuğumuzun tedavisi için bizlere gösterdiği ilgi ve Elif kızımıza nefes olma gayretinden dolayı Sayın Valimize çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. İnşallah hep birlikte başaracağız.” dediler.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kocaelide Covid-19 tedbirlerine uymayan 289 kişiye para cezasıÖnceki Haber

Kocaelide Covid-19 tedbirlerine uymayan...

Orta ve düşük gelirli ülkeler için Coronavirus aşısı güvence altına alındıSonraki Haber

Orta ve düşük gelirli ülkeler için Coron...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar