Siyonist işgalci rejim ekini ve nesli yok etmeye devam ediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siyonist işgalci rejim ekini ve nesli yok etmeye devam ediyor
Abone ol
HAMAS'ın Batı Şeria Basın Bürosu tarafından yayımlanan periyodik rapora göre, siyonist işgalci rejim, ekim ayı içerisinde Filistinlileri katletti, evlerini yıktı, ağaçlarını yaktı, arazilerine el koydu.

Siyonist işgalci rejimin saldırıları sonucu 2 Filistinlin şehit edildiğine dikkat çekilen raporda, 154 kişinin yaralandığı, 384 Filistinlinin esir alındığı ve 16 evin yıkıldığı ifade edildi.

Filistinlilere karşı sistematik baskı politikasını sürdüren siyonist işgalci rejim, Mescid-i Aksa Vakfı Başkanı Şeyh Nacih Bukeyrat'ın da aralarında olduğu 14 kişi hakkında Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma kararı verdi.

Batı Şeria ve Kudüs'ün çeşitli bölgelerine yapılan saldırıların sayısı 356'ya yükselirken kurulan sabit ve geçici kontrol noktalarının sayısı ise 388'e ulaştı.

İşgal rejiminin Filistinlilerin evlerine yaptıkları baskın ve arama sayısı eylül ayında 94 iken ekim ayında 159'a yükseldi.

Siyonist işgalci rejim haziran ayı içinde Filistinlilere ait 16 evi, 32 iş yerini yıktı. Yıkılan yapılar arasında ticari ve zirai amaçla istihdam edilen yerlerin yanı sıra iş için kullanılan barakalar da bulunuyordu.

Diğer yandan Filistinli vatandaşların özel mülklerine dönük 20 gasp girişimi gerçekleştirildi. Siyonist işgalci rejim askerlerinin gasp ettiği mal varlıkları arasında çadır, inşaat malzemeleri ve araçlar da yer alıyor.

Rapora göre, Yahudi işgalciler tarafından yapılan ırkçı saldırı sayısının 71'i, Yahudi yerleşim alanlarını genişletme amacıyla arazi gaspı ve yol açma girişimi sayısının da 27'yi bulduğu belirtildi.

Filistinli çiftçilere ait tarım arazileri ve zeytin bahçeleri özellikle hasat mevsimlerinde siyonist işgalci rejim ve siyonist gaspçıların saldırılarına uğruyor. Filistinli çiftçilerin tarlalarındaki ve bahçelerindeki ürünleri toplamalarına engel olan gaspçılar, zaman zaman da zeytin bahçelerine saldırıp ağaçları kesiyor, yakıyor ve toplanan ürünleri çalıyor.

Söz konusu raporda, sırasıyla Kudüs'ün 360, el-Halil'in 285 ve Beytülahim'in 234 ihlale maruz kalmakla, siyonist işgalci rejimin hukuksuz uygulamaları karşısında en savunmasız bölgeler olduğu ifade edildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İran: Sınırlarımızda her türlü tehdide yanıt vereceğizÖnceki Haber

İran: Sınırlarımızda her türlü tehdide y...

İngilterede karantina protestosu: 104 gözaltıSonraki Haber

İngilterede karantina protestosu: 104 gö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar