Köpek Sahiplendirme

Siyonist işgal rejimi, Mescidi Aksa murabıtlarına yönelik saldırılarını artırıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siyonist işgal rejimi, Mescidi Aksa murabıtlarına yönelik saldırılarını artırıyor
Abone ol
Siyonist işgal rejimi, Kudüs’te Mescidi Aksa murabıtlarından Henadi Halevani ve bir genci alıkoyarken, bazı Filistinlileri de ifade vermeye çağırdı.

Yerel kaynaklar, işgalci Siyonistlerin, işgal altındaki Kudüs’ün Vadi el-Cevz Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyip arama yaptıktan sonra Mescidi Aksa’nın kadın murabıtı öğretmen Henadi Halevani’yi alıkoyduğunu bildirdi.

Siyonist işgal rejiminin baskınlarına karşı Mescidi Aksa’da nöbet tutan Halevani,  mescidin avlusunda düzenlenen ilim halkalarında öğretmenlik yaptığı için defalarca işgalcilerin saldırılarına ve haksız yere alıkoymalarına maruz kaldı. Ayrıca Halevani, Mescidi-i Aksa’dan uzaklaştırma ve şehir dışına çıkma gibi cezalarla da mücadele ediyor.

Son zamanlarda işgalciler, Kudüs’e özellikle Mescidi Aksa'nın doğu yakasında yer alan Rahmet Kapısı Namazgahına yönelik ihlalleri artırırken Rahmet Kapısı Namazgahını Yahudileştirmek için Filistinlileri buradan uzak tutmaya, tutuklamaya ve namaz kılmalarını engellemeye çalışıyor.

Mescidi Aksa'yı, Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekân bakımından ikiye bölme planları yapan işgal rejimi, bu planlarını hayata geçirebileceği zemini oluşturmak için Mescidi Aksa murabıtlarına yönelik saldırıları artırıyor.

Kendilerini “murabıt” olarak adlandıran Mescidi Aksa’nın gönüllü bekçileri, ellerinde silah olmadan karşılaştıkları tüm tutuklamalar, uzaklaştırmalar, tacizler, seyahat yasakları ve evlerine yapılan saldırılara rağmen işgalin komplolarına engel olmak için muhafızlık yapıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
​Uzmanlardan ailelere okul öncesi uyarıÖnceki Haber

​Uzmanlardan ailelere okul öncesi uyarı

Hindistanda yıldırım isabet eden 28 kişi öldüSonraki Haber

Hindistanda yıldırım isabet eden 28 kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar