ücretli reklam

Siyonist işgal rejimi, BM görevlilerine vize vermedi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siyonist işgal rejimi, BM görevlilerine vize vermedi
Abone ol
Siyonist işgal rejimi, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği görevlilerinin çoğunun giriş vizelerini uzatmayı reddetti.

Bu kararın, uluslararası kurumun işgal altındaki Filistin topraklarında çalışan şirketleri kamuoyuna açıklayan bir kara liste oluşturmasından birkaç ay sonra verilmesi dikkat çekti.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü Rupert Colville, BM Heyeti'nde bulunan toplam 12 görevliden 9'unun geçtiğimiz ağustos ayından itibaren, vize sürelerinin uzatılmaması sebebiyle bölgeyi terk ettiklerini söyledi. Colville, 3 görevlinin de vize verilmediği için giriş yapamadıklarını belirtti.

Colville'in verdiği bilgilere göre şu an söz konusu komiserlikten sadece 3 görevli işgal altındaki Filistin topraklarında çalışmalarını sürdürüyor. Ancak onlar da vize süreleri bitinceye kadar kalabilecekler. Vize sürelerinin de önümüzdeki birkaç ay içinde dolacağı belirtildi.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, geçtiğimiz şubat ayında işgal altındaki Kudüs'te, Batı Yaka'da ve Golan tepelerinde bulunan yasadışı yahudi yerleşim merkezlerinde çalışan 112 şirketi ifşa eden bir kara liste yayınlamıştı.

Bu listenin yayınlanması üzerine işgal rejimi, bunun kendi aleyhine boykot kampanyaları düzenlenmesine gerekçe oluşturacağı endişesine kapılmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Koca, İstanbul ve Bursada vaka artışı olduğunu açıkladıÖnceki Haber

Bakan Koca, İstanbul ve Bursada vaka art...

Türkiyede her yıl yaklaşık 19 milyon ton gıda israf ediliyorSonraki Haber

Türkiyede her yıl yaklaşık 19 milyon ton...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar