Şişecam 3 bin 500 yıllık Cam Eserler Koleksiyonunu dijitale taşıdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şişecam 3 bin 500 yıllık Cam Eserler Koleksiyonunu dijitale taşıdı
Abone ol
Şişecam, kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak ve bu mirası en iyi şekilde korumak ve yaşatmak amacıyla bir araya getirdiği ‘Cam Eserleri Koleksiyonu’nu dijitale taşıdı.

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam, Anadolu topraklarında bulunan camlardan oluşan ve camın 3.500 yıllık tarihe ışık tutan ‘Cam Eserler Koleksiyonu’nu dijitale taşıyarak, tarih ve sanatseverlerle buluşturdu.

3500 senelik bir tarihin yansımalarını sanatseverlerle buluşturan koleksiyon, toplam 520 eserden oluşuyor. Sanatseverler, koleksiyonda yer alan 281 eseri Antik Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı başlıkları altında ve bazı eserleri üç boyutlu olacak şekilde izleyebilecek ve her birini dönem, bulunduğu bölge ve üretiminde kullanılan teknik özellikleri açısından inceleyebilecek.

Şişecam tarafından hazırlanan ve www.sisecamcameserleri.com/tr üzerinden ziyaret edilebilen ve camın tarihsel gelişimine ayna tutan ‘Cam Eserler Koleksiyonu’ dijital sergisi, sanatseverleri Osmanlı, Bizans, Roma ve Antik olmak üzere binlerce yıl öncesine uzanan camın tarihi üzerine bir yolculuğa çıkarıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
89 bin anneye doğum yardımı yapıldıÖnceki Haber

89 bin anneye doğum yardımı yapıldı

Şekerpancarı makinesinin arasına sıkışan bir kişi hayatını kaybettiSonraki Haber

Şekerpancarı makinesinin arasına sıkışan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar