Köpek sahiplendirme

Siirtte meydana gelen depremde zarar gören devlet hastanesi boşaltıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siirtte meydana gelen depremde zarar gören devlet hastanesi boşaltıldı
Abone ol
Siirt'in Kurtalan ilçesinde meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki depremde hasar gördüğü için boşaltılan Devlet Hastanesi bahçesinde AFAD ve UMKE ekipleri tarafından sahra hastanesi yapılıyor.

Saat 08.45 sıralarında meydana gelen 5,0 büyüklüğündeki deprem, Siirt başta olmak üzere Diyarbakır, Batman ve Mardin'den de hissedildi.

Büyük korkuya neden olan ve deprem nedeniyle hasar gören Kurtalan Devlet Hastanesi, Kaymakamlık tarafından yapılan incelemelerin ardından boşaltıldı.

Yatan hastaların 4'ünün Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine, birinin ise Van Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildiği belirtilirken, durumu ciddi olmayan hastaların ise taburcu edildiği bildirildi.

Tamamen boşaltılan hastanenin bahçesinde AFAD ve UMKE ekipleri tarafından sahra hastanesinin kurulmaya başlandığı ve bu hastanenin sadece Covid-19 hastaları ile acil hastalar için kullanılacağı öğrenildi.

Devlet hastanesinin durumunun, Ankara'dan gelecek bilirkişi heyetinin vereceği raporlara göre netliğe kavuşacağı belirtildi.

Öte yandan Kurtalan ilçesine bağlı Kayabağlar köyünde terk edilmiş kerpiç evlerin yıkıldığı ve kimsenin zarar görmediği olay yerine 112 sağlık, AFAD ve UMKE ekiplerinin sevk edildiği bildirildi.

Deprem nedeniyle birçok evde küçük çaplı hasarlar meydana geldi. Evlerin iç bölümlerinde çatlaklıklar oluşurken, bir evin ise duvarının yıkıldığı görüldü. Bir iş yerinde ise asma tavanların neredeyse tamamı düştü.

Merkez Ulu Camiinin minaresindeki şerefe bölümünde çatlaklık meydana geldi. İlçeye bağlı Ağaçlıpınar köyünde camii minaresinin yıkıldığı öğrenildi. İlçede panikle evlerinden çıkan vatandaşlar ise dışarıda beklemeye devam ediyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Aile hekimleri esnek çalışma düzenlemesinden yararlanmak istiyorÖnceki Haber

Aile hekimleri esnek çalışma düzenlemesi...

Adıyamanda 108 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyamanda 108 ev daha Covid-19 nedeni i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar