Siirtte meydana gelen deprem korkuya neden oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siirtte meydana gelen deprem korkuya neden oldu
Abone ol
Deprem esnasında, Siirt merkeze bağlı Yerlibahçe (Kutmis) köyünde dağda oluşan toprak kayması telefon kamerasıyla görüntülenirken Siirt-Baykan karayolu da yola devrilen kayalar nedeniyle trafiğe kapandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Siirt'in Kurtalan ilçesinde saat 08.45'te 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem çevre illerde de hissedildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan açıklamada deprem sonrası olumsuz bir ihbarın alınmadığı vurgulandı.

Siirt Valiliği de Kurtalan İlçesinde meydana gelen depremle ilgili resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Siirt ve Kurtalan ilçemizde meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimizin tüm imkânlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındadır. İlgili tüm kurumlarımızla, bölgede gerekli çalışmalara başlanılmıştır. Geçmiş olsun Siirt.

İlk defa bu büyüklükte bir deprem yaşayan Siirt halkı ise depremle birlikte kendilerini sokağa attı.  Vatandaşlar, parklarda zaman geçirmeye çalışırken, depremin şokunu üzerlerinden atmaya çalışıyor.

Deprem esnasında, Siirt merkeze bağlı Yerlibahçe (Kutmis) köyünde dağda oluşan toprak kayması telefon kamerasıyla görüntülenirken Siirt-Baykan karayolu ise depremin etkisiyle yola devrilen kayalar nedeniyle trafiğe kapandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Deprem anı Batmanda bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdıÖnceki Haber

Deprem anı Batmanda bir işyerinin güvenl...

Siyonist çeteler şimdi de Müslümanların kabirlerine saldırıyorSonraki Haber

Siyonist çeteler şimdi de Müslümanların...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar