Köpek Sahiplendirme

Siirtte belirlenen alanların dışına harfiyat dökenlere ceza

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Siirtte belirlenen alanların dışına harfiyat dökenlere ceza
Abone ol
Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı denetim ekipleri, belirlenen alanların dışında moloz, hafriyat ve benzeri atıkları dökenlere karşı tedbir aldı.

Siirt Belediyesi tarafından döküm sahası olarak belirlenen E Tipi Kapalı Cezaevi bölgesinde Handevis köyündeki noktaların dışında, şehrin değişik yerlerine gelişigüzel malzeme, inşaat atığı, moloz veya benzeri hafriyat atıkları dökerek çevre kirliliği oluşturan ve bazı bölgelerde yol güvenliğini tehlikeye düşüren kişi veya firmalara Kabahatler Kanunu'nun 41/4 maddesine istinaden cezai işlem uygulanıyor.

Kendi arazileri dahi olsa izinsiz olarak moloz dökümü yapan gerçek kişilere 392 TL ile 12 bin 132 TL arasında para cezası uygulanırken, tüzel kişilere (firma) ise, 392 TL ile 20 bin 237 TL arasında ceza kesiliyor.

Son bir yıl içerisinde tüm uyarıları dikkate almayarak izinsiz şekilde döküm yapıp çevre kirliliği oluşturan işletmeye 5 bin TL cezai işlem uygulandı.

Zabıta ekipleri, insan ve çevre sağlığı açısından tehlike arz eden gelişigüzel moloz dökümü konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bu tür atıkların belirlenen bölgeler dışında yol kenarı ya da başka noktalara dökülmesinin yasak olduğunu dile getiren Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, "Vatandaşlarımızdan da moloz, hafriyat ve benzeri maddeleri yol kenarı ve boş alanlara dökerek çevre kirliliğine neden olan kişi ve işletmeleri bize bildirmelerini bekliyoruz. Siirt’in temiz bir kent olması için biz elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın da bize bu konuda yardımcı olmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfa Valiliği dolandırıcılara karşı uyardıÖnceki Haber

Şanlıurfa Valiliği dolandırıcılara karşı...

Erol Mütercimler‘e bir tepki de EDEP Siirt şubesinden geldiSonraki Haber

Erol Mütercimler‘e bir tepki de EDEP Sii...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar