Köpek Sahiplendirme

​Siirtte bakır tesisinde yıllık 1 milyon 250 bin ton cevher işleniyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​Siirtte bakır tesisinde yıllık 1 milyon 250 bin ton cevher işleniyor
Abone ol
​Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan bakır konsantre tesisinde, yıllık yaklaşık bir milyon 250 bin ton cevher işlenerek, ekonomiye katma değer sağlanıyor.

Siirt Valisi ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, Maden köyünde faaliyet gösteren bakır maden ocaklarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Maden bakır ocakları ve üretim yapılan tesisleri ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, İşletme Genel Müdürü Muhammet Yaşar Kara’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Maden ocağı yerleşkesinde bulunan üretim tesisleri ve bakır madenlerinin çıkarıldığı ocakları gezen Hacıbektaşoğlu burada yapılan üretime dikkat çekti.

Yeraltında hizmet veren maden ocaklarını gezen Vali Hacıbektaşoğlu, burada çalışanlar ile bir araya gelerek, kendileri ile bir süre sohbet etti. Burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Siirt’in enerji ve madencilik alanında çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Ülkemizin en büyük bakır rezervlerinden bir tanesi Şirvan ilçemize bağlı Maden köyünde faaliyet göstermektedir. Cengiz Holding tarafından işletilen bakır madeni işletmelerinde bin 150 kişi istihdam edilerek, ilimiz için önemli bir istihdam kaynağı oluşturulmaktadır. Milli ekonomimize büyük bir katma değer sağlayan bakır konsantre tesislerde, yıllık yaklaşık 1 milyon 250 bin ton cevher işlenmektedir. ”dedi.

İşletme Genel Müdürü Muhammet Yaşar Kara ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Maden ocaklarında incelemelerini tamamlayan Vali Hacıbektaşoğlu daha sonra Siirt’te döndü. Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun ziyaret programına, Şirvan Kaymakamı Recep Hasar ve ilçe kurum müdürleri eşlik etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mardin Kentsel Dönüşüm Projesi, onaya sunulacakÖnceki Haber

Mardin Kentsel Dönüşüm Projesi, onaya su...

İstanbulda temmuz ihracatı 2020nin en üst seviyesindeSonraki Haber

İstanbulda temmuz ihracatı 2020nin en üs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar