Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor
Abone ol
​Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği; Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde yağışların kuvvetli olabileceğinden ani sel riskine karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Kırıkkale, Konya, Karaman ve Çorum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Kars çevreleri ile Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Kıyı Ege, Çanakkale, Antalya çevreleri ile Balıkesir’in batı, Burdur’un doğu ve Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Güney Ege kıyıları ile Antalya’nın merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların; Kıyı Ege, Çanakkale, Antalya çevreleri ile Balıkesir’in batı, Burdur’un doğu, Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²); Güney Ege kıyıları ile Antalya’nın merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ağrıda çıkan yangında ev kullanılmaz hale geldiÖnceki Haber

Ağrıda çıkan yangında ev kullanılmaz hal...

Cezayir Trumpın Batı Sahra kararının hukuki geçerliliğinin olmadığını duyurduSonraki Haber

Cezayir Trumpın Batı Sahra kararının huk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar