Seçimde hile yapıldığını söyleyen Trump Bu çalınmış bir seçimdi dedi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Seçimde hile yapıldığını söyleyen Trump Bu çalınmış bir seçimdi dedi
Abone ol
ABD'de yapılan başkanlık seçimini resmi olmayan verilere göre kaybeden Donald Trump, "Hile yapıldığına dair pek çok beyan var. İddialar incelenmeli" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD 59. Başkanlık seçiminde usulsüzlük iddialarını vurgulayan bazı Twitter kullanıcılarının paylaşımlarını alıntılayarak seçimlerin kendisinden çalındığını iddia etti.

Pennsylvania eyaletini kaybettikten sonra başkanlık seçimini kaybettiği netleşen Donald Trump, seçimde usulsüzlüklerin olduğu iddialarını sürdürüyor.

Trump, "Bu insanların hırsız olduklarını biliyoruz. Büyük şehir teşkilatları yolsuzdur. Bu çalınmış bir seçimdi. İngiltere'deki en iyi araştırmacılarından biri bugün bu seçimin çalındığını, bazı eyaletlerde Biden'ın Obama'dan daha fazla oy aldığını hayal etmek imkânsız. Gerekli yerlerde çalmaları gerekeni çaldılar." mesajını paylaştı.

Trump seçimin son gününden sonra gelen oyların sayılmamasını istiyordu. Demokratlar ise posta ile gönderilen oyların seçimin son günü olan 3 Kasım'da mühürlendiği sürece kabul edilmesi gerektiğini savunuyor.

Neticede seçim gününden sonra gelen oylar sayılmış ve Trump'ın önde olduğu birçok eyalette Biden öne geçmişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Albayrakın istifa haberi sonrası dolar düştüÖnceki Haber

Bakan Albayrakın istifa haberi sonrası d...

Şuşayı işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyorSonraki Haber

Şuşayı işgalden kurtaran Azerbaycan ordu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar