Savaşçılar köyü sorunlarının çözülmesini bekliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Savaşçılar köyü sorunlarının çözülmesini bekliyor
Abone ol
Birçok hizmetten mahrum bırakılan Muş'un Korkut ilçesine bağlı Savaşçılar köyünü ziyaret eden HÜDA PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, sorunların çözümü için yetkililere çağrıda bulundu.
ücretli

Köy ziyaretleri kapsamında Savaşçılar köyüne geldiklerini belirten HÜDA PAR Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, hizmet noktasında köyler arasında adalet sağlanmadığını söyledi.

Savaşçılar köyündeki sorunlarının çözülmesi gerektiğinin altını çizen Çağlayan, "Köy ziyaretleri kapsamında Savaşçılar köyüne de geldik. Köyün sorun ve sıkıntılarını köy muhtarımızdan dinledik. Sıkıntıları yerinde gördük. Gözlemlediğimiz kadarıyla birçok sıkıntı var. İçme suyu ihtiyacı var, altyapı sorunu var, yolları çok kötü. Hizmet noktasında köyler arasında fark olduğunu gördük. Köylerimiz İl Özel İdaresinin bünyesinde hizmet gören yerlerdir. Köylere hizmet noktasında adaletin sağlanması gerektiğini düşünüyoruz. İdareci konumunda olanlar, hizmeti yaparken hem kendi sorumluluklarını yerine getirme hem de yapacakları işlerle toplumumuza, köylerimize, halkımıza, muhtarlarımıza güven kazandırma noktasında çaba içerisinde olmaları ve duyarlı olmalarını istiyoruz." dedi.

"Halkımızın bize ilettikleri sorun ve talepleri ilgili kurumlara iletme noktasında ısrarcı olacağız"

Köy muhtarlarının kendilerine ilettiği sorunları ilgili kurumlara iletme noktasında ısrarcı olacaklarını altını çizen Çağlayan, "Halkımızın sorunlarıyla ilgileneceğiz. Bize ilettikleri sorunları, talepleri ilgili kurumlara iletme noktasında ısrarcı olacağız. Halkımızın bize ilettiği sorun ve talepleri emanet olarak alıyor ve halkımızın bu emanetlerine sahip çıkacağız. Muhtarlarımızın, köylerine dair bizimle paylaştıkları sorunları ilgili kurumlarla görüşerek, bu taleplerin yerine getirilmesi için gerekeni yapacağız, işimizin takipçisi olacağız." diye konuştu.

"Devletimizden yollarımızın yapılmasını ve köyümüze hizmet getirmesini istiyorum"

Savaşçılar köyü muhtarı Abdurrahman Biliç ise köyde altyapı, içme suyu, yol ve eğitim konusunda birçok sorun yaşadıklarını belirterek, kış mevsiminin gelmesiyle sıkıntılarının daha da artacağını söyledi.

Heyelan nedeniyle yollarının bozulduğunu, yağışlarla birlikte yollarda oluşacak çamur deryalarından dolayı köye araç gidemeyeceğini dile getiren Biliç, yetkililere çağrıda bulundu.

Sorunları yerinde görmek için Muş Valisini ve İl Özel İdaresi genel sekreterini köye davet eden Biliç, "İçme suyu sıkıntısını yaşıyoruz. Yollarımız heyelan nedeniyle bozulmuş. Kar yağdığı zaman yollar çamur oluyor. Araçlar köye gelemiyor. Özellikle devletimizden yollarımızın yapılmasını ve köyümüze hizmet getirmesini istiyorum. Muş Valisini ve İl Özel İdaresi genel sekreterini köyümüze davet ediyorum. Gelsinler ve köyümüzün altyapısını, yollarını, içme suyunu, halimizi görsünler. Diğer köylere yapılan hizmetlerin aynısını bizim köye de yapılmasını talep ediyorum." diye çağrıda bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda bir belde ile iki köy karantinaya alındıÖnceki Haber

Adıyamanda bir belde ile iki köy karanti...

Almanyada Covid-19dan 432 kişi daha öldüSonraki Haber

Almanyada Covid-19dan 432 kişi daha öldü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar