Köpek sahiplendirme

Şanlıurfada mahalle sakinleri elektrik duasına çıktılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şanlıurfada mahalle sakinleri elektrik duasına çıktılar
Abone ol
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde elektrik kesintilerini protesto eden mahalle sakinleri elektrik trafosunun yanında elektriklerin gelmesi için dua etti.

Suruç ilçesine bağlı Aşağı Karıncalı mahallesinde, elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olduklarını belirten mahalle sakinleri, mahalle meydanındaki elektrik trafosunun yanında toplanarak sorunlarının çözülmesi için niyazda bulundu.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görüntülerde, elektrik olmadığından dolayı sularının kesildiğini belirten mahalle sakinleri, pandemi döneminde susuz kaldıklarını ve temizlenemediklerini savundu.

Görüntülerde konuşan mahalle sakinleri şu ifadeleri kullanıldı:

"Sabah saat 04.00'ten akşam 19.00'a kadar elektriklerimiz her gün kesiliyor. Akşam da gelir mi gelmez mi bilmiyoruz. Uzaktan eğitim uygulamasını çocuklarımız nasıl yapacak. Nereye gidiyorsak 'Ancak Allah'ın gücü yeter' diyorlar. Amenna Allah'ın gücü herşeye yeter. Biz Allah'ımıza yalvarıyoruz. 'Allahım! Bize elektrik ver.Allah'ım bu zulme son ver.' Köyleri jandarmayla beraber basıyorlar. Faturalar az ve çok gelmiş diye ceza yazıyorlar. Çiftçi olarak bizlere borç çıkarıyorlar. 30 mahallenin bugün elektriği yok. Kime gidiyorsak kimsenin elektrik dağıtım şirketine gücü yetmezler diyorlar.  Amenna ancak onların Allah'ın gücü yeter. Bizde Allah'ımızdan elektrik istiyoruz. Elektriğimiz  yok. Yok mu bir yetkili? Elektrik dağıtım şirketinin zulmüne kim dur diyecek? Yeter artık."iİfadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Elâzığda kaçak avcılık ile mücadele devam ediyorÖnceki Haber

Elâzığda kaçak avcılık ile mücadele deva...

Viranşehirde 3 milyon 500 bin TLlik yüzme havuzunun temeli atıldıSonraki Haber

Viranşehirde 3 milyon 500 bin TLlik yüzm...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar