Köpek Sahiplendirme

Şanlıurfa’da Kurban Bayramı namazı kılındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şanlıurfa’da Kurban Bayramı namazı kılındı
Abone ol
Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da sosyal mesafe kuralına uygun olarak Kurban Bayramı namazını kılan vatandaşlar, tüm insanlığı etkileyen Coronavirus salgının bitmesi için dua etti.

Peygamberler Şehri, Hazreti İbrahim’in yaşadığı ve Nemrut tarafından ateşe atıldığı Şanlıurfa'da, bayram namazı heyecanı yaşandı.

Ramazan Bayramı’nda Coronavirus’ten dolayı alınan tedbirler kapsamında camilerde bayram namazı kılamayan ve bayramı evlerinde geçiren vatandaşlar, bu bayramda sosyal mesafe kuralına uygun olarak Kurban Bayramı namazını kıldı.

Bayram namazını eda etmek isteyen vatandaşlar, sabahın ilk ışıkları ile birlikte camilere akın etti.

Şanlıurfalılar, her bayram olduğu gibi bu bayramda Balıklıgöl Dergâh Camii, Balıklıgöl yerleşkesindeki camiler ve Eyüp Peygamber Camii’ni tercih etti.

Balıklıgöl Dergâh (Mevlid-i Halil) Camii içerisinin namaz saatinden önce dolmasından dolayı vatandaşlar cami avlusuna serdikleri hasırlar üzerinde namaz kıldı.

Bayram vaazında kardeşliğin önemine vurgu yapan Şanlıurfa İl Müftü Yardımcısı İbrahim Sancar bayram vesilesi ile Müslümanların barışması ve aralarındaki dargınlıklara son vermesi gerektiğini ifade etti.

Bayram vaazının sonunda bayram namazının nasıl kılınacağı ile ilgili cami cemaatine bilgi verildi.

Saatlerin 06.00’yı göstermesiyle birlikte Şanlıurfalılar, bayram namazı için saf tuttu. Bayram Namazı Dergâh Camii İmam-Hatiplerinden Hafız İbrahim Onat kıldırdı.

Bayram namazının ardından bayram hutbesine geçildi.

Bayram hutbesinde Kevser Suresine atıfta bulunuldu. Günün önemine vurgu yapılan hutbede kurbanın gayesinin Allah'a kulluğun ve itaatin simgesi olduğu ifade edildi. Temizliğin önemine vurgu yapılan hutbede Coronavirus ile mücadelede temizliğe daha çok dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Hutbenin ardından eller semaya açılarak tüm dünyayı etkileyen Coronavirus hastalığının bitmesi ve İslam coğrafyasında yaşanan zulümlerin sona ermesi için dualar edildi.

Yapılan duanın ardından vatandaşlar tokalaşmadan ve sarılmadan birbirleri ile bayramlaştı.

Buradaki bayramlaşmaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli,  Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve cami cemaati katıldı.

Bayram namazını kılan vatandaşlar ahrete göçmüş yakınlarını ziyaret etmek amacıyla mezarlıklara akın etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Pandemi sürecinde camide kılınan Kurban Bayramı namazı sevince vesile olduÖnceki Haber

Pandemi sürecinde camide kılınan Kurban...

Mardinde bayram sevinciSonraki Haber

Mardinde bayram sevinci

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar