Şanlıurfada genç kızın kopan eli 9 saat sonra yerine dikildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şanlıurfada genç kızın kopan eli 9 saat sonra yerine dikildi
Abone ol
Şanlıurfa'da traktör tekerinin halatına sıkışmasıyla eli kopan genç kız, 9 saatlik ameliyat sonunda eline kavuştu.
ücretli

Eli traktör tekerinin halatına sıkışan 15 yaşındaki Hatice Aşan, eli bilek seviyesinden kopmuş şekilde yakınları tarafından Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine getirildi.

Acilde ilk müdahalesi yapılan hastanın acil ameliyatı planlandı. Sağ eli ampüte olan hasta El Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Numan Atılgan tarafından acilen ameliyata alındı. 9 saat süren zorlu bir ameliyat sonrası hastanın kopan eli bilek seviyesinde başarılı bir şekilde dikildi.

Bu tür yaralanmalarda ilk 6 saatin çok önemli olduğunu belirten El Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Numan Atılgan, “Hızlı şekilde ameliyata alınan hastamızın kopan eli 9 saat süren ameliyat sonrası başarılı şekilde yerine dikildi. Hastamız ameliyat sonrası 7 gün yoğun bakımda takip edildi. Takiplerinde elin dolaşımında problem yaşamadık ve 10'uncu günde fizik tedaviye başladık. Tam fonksiyonel bir el elde etmeyi amaçladığımız hastamızı sıkı bir fizik tedavi programıyla taburculuğunu planlıyoruz. Hastanemizin güçlü alt yapısı ile el cerrahisi olarak uzuv kayıplarında etkin ve hızlı şekilde bölgemize hizmet vermeye hazırız.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Süleymaniyede KDP, GORAN ve KOMAL parti binaları ateşe verildiÖnceki Haber

Süleymaniyede KDP, GORAN ve KOMAL parti...

Ayasofyanın hat levhaları bakıma alınıyorSonraki Haber

Ayasofyanın hat levhaları bakıma alınıyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar