Şanlıurfada Covid-19 nedeniyle 79 yerleşim yeri karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şanlıurfada Covid-19 nedeniyle 79 yerleşim yeri karantinaya alındı
Abone ol
İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kent merkezinde bulunan 79 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

Konuya ilişkin İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararda, "Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden Covid-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Ceylanpınar İlçemizde 2, Eyyübiye İlçemizde 15, Haliliye İlçemizde 19, Karaköprü İlçemizde 23, Siverek İlçemizde 2, Viranşehir İlçemizde 14, Birecik, Harran, Hilvan ve Suruç İlçelerimizde de birer farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.  

Aynı kararla 29 yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı. Açıklamada, “Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 30.06.2020 tarihi itibariyle Eyyübiye İlçemizde 4, Haliliye İlçemizde 9, Karaköprü İlçemizde 4, Suruç İlçemizde 3, Viranşehir İlçemizde 8 ve Ceylanpınar İlçemizde de bir farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verilmiştir.” denildi. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Fransada Coronavirus vaka sayısı 200 bin 611e ulaştıÖnceki Haber

Fransada Coronavirus vaka sayısı 200 bin...

Azerbaycanda son 24 saatte 544 yeni Covid-19 vakası tespit edildiSonraki Haber

Azerbaycanda son 24 saatte 544 yeni Covi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar