Şanlıurfada Covid-19 nedeniyle 55 yerleşim yeri karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Şanlıurfada Covid-19 nedeniyle 55 yerleşim yeri karantinaya alındı
Abone ol
İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kent merkezinde bulunan 55 yerleşim yerinde karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi.

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı kararla karantinaya alınan yerleşim yerlerine yenileri eklenirken, bazı yerleşim yerlerinde ise karantina uygulaması sonlandırıldı.

Konuya ilişkin İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararda, "Yapılan filyasyon çalışmaları sonucunda Covid-19 pozitif tespit edildiğinden Covid-19 pozitif hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar Akçakale ilçemizde 2, Ceylanpınar ilçemizde 7, Eyyübiye ilçemizde 11, Haliliye ilçemizde 12, Harran ilçemizde 2, Siverek ilçemizde 2, Karaköprü ilçemizde 16, Halfeti, Suruç ve Viranşehir ilçelerimizde de birer farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir." denildi.

Aynı kararla 34 yerleşim yerinde karantina uygulamasının sona erdirildiği belirtilerek, Eyyübiye ilçesinde 3, Haliliye ilçesinde 7, Karaköprü ilçesinde 11, Suruç ilçesinde 4, Viranşehir ilçesinde 7, Ceylanpınar ve Siverek ilçelerinde de birer farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verildiği kaydedildi.

jab
Anahtar Kelimeler:
Bahreynde Covid-19 kaynaklı can kaybı 78, vakaların ise 25 bin 267ye çıktıÖnceki Haber

Bahreynde Covid-19 kaynaklı can kaybı 78...

Giresun Valiliğinden kayıp İkra Nur Tirsi ile ilgili açıklamaSonraki Haber

Giresun Valiliğinden kayıp İkra Nur Tirs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar