Sakarya’da ev ve süs hayvanı satışı yapanlara sertifikalı eğitim

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sakarya’da ev ve süs hayvanı satışı yapanlara sertifikalı eğitim
Abone ol
Sakarya’da ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerlerine yönelik sertifikalı eğitime katılan 39 katılımcı,sertifikalarına kavuştu.
ücretli

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yerlerine yönelik sertifikalı eğitim verildi. Salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlara riayet edilerek, gruplar halinde toplam 39 kişinin katıldığı sertifikalı eğitimlere eğitmen olarak Sakarya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Ayşe Nortçu, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Ahmet Yurdakul, Veteriner Hekim Hakan Tahsin Özer ve Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Leyla Coşkun yer aldı.

Ofis Sanat Merkezinde gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliğinin 15. maddesi gereğince; Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, CITES Sözleşmesi, 5199 sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliği, Ev ve Süs Hayvanları Satış, Barınma ve Eğitim Yerlerinin Kuruluş, Açılış, Ruhsat, Çalışma ve Denetleme Yönetmeliği, hayvan ekolojisi, hayvan davranışı, hayvan bakım ve beslenmesi konularında bilgiler verilerek eğitim sonunda sertifikaları dağıtıldı.


İzmir Aliağa’da ’balkonda bahar’a 12 bin kayıtÖnceki Haber

İzmir Aliağa’da ’balkonda bahar’a 12 bin...

Rusya: Türkiye'yi Ukrayna'ya verilen İHA'lar konusunda uyardıkSonraki Haber

Rusya: Türkiye'yi Ukrayna'ya verilen İHA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar