Köpek Sahiplendirme

Sakarya Valiliğinden tarım işçilerin darp edildiği iddialarına ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sakarya Valiliğinden tarım işçilerin darp edildiği iddialarına ilişkin açıklama
Abone ol
Sakarya Valiliği, mevsimlik tarım işçilerinin darp edildiği yönündeki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 22 Ağustos'ta Kocaeli'de fındık bahçesi sahipleri ile mevsimlik tarım işçileri arasında yaşanan arbedeyle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat yapıldığı ve soruşturmanın devam ettiği ifade edildi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde ilimizde mevsimlik tarım işçilerinin darp edildiği yönünde iddialara yer verilmiştir.

Konu ile ilgili yapılan araştırmada; 22 Ağustos 2020 tarihinde İlimiz Kocaali ilçesinde fındık bahçesinin sahipleri arasında yaşanan tartışmanın sonucunda arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı, olayın yargıya intikal ettiği ve Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat yapılarak soruşturmanın devam ettiği anlaşılmıştır. Bu konunun bugün değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen olayla bir bağlantısı tesbit edilememiştir.

Ayrıca geçmişe dönük yapılan incelemede sosyal medya platformlarında ve haber sitelerinde iddia edildiği gibi bir olaya ilişkin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile 112 Acil Çağrı Merkezine intikal eden herhangi bir konu, olay veya şikâyet bulunmamaktadır. Bahse konu iddia edilen olayın Türkiye’nin neresinde ve ne zaman yaşandığının tesbiti ile ilgili de Emmniyet Genel Müdürlüğü ile irtibata geçilmiştir." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Milli Savunma Bakanı Akar: Fransa'nın tavrı ne diyaloğa ne de barışa hizmet ederÖnceki Haber

Milli Savunma Bakanı Akar: Fransa'nın ta...

WHO, Covid-19 aşısı etkili ve güvenli olduğunda kullanılacağını açıkladıSonraki Haber

WHO, Covid-19 aşısı etkili ve güvenli ol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar