Sağlık-Sen Batman Şubesi sağlık alanındaki gelişmeleri memnuniyetle karşıladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık-Sen Batman Şubesi sağlık alanındaki gelişmeleri memnuniyetle karşıladı
Abone ol
Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın yaptığı açıklamada, Batman Eğitim Araştırma Hastanesi projesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin sağlık tesisi olarak devam etme kararlarının önemli olduğunu söyledi.

Sağlık alanındaki gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını belirten Yalçın, “Uzun zamandır hayalini kurup, her platformda gündemleştirdiğimiz, Batman’ımız için çok önemli bir ihtiyaç olan ‘Batman Eğitim Araştırma Hastanesi’ projesi ilimizin siyaset, bürokrasi, sivil toplum ve medyanın güzel bir iş birliği sonucu olarak Batman halkının hizmetine sunulmuştur. Batman ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulmasına vesile olacak bu gelişmeyi memnuniyetle karşılıyoruz.” dedi.

Kamu yatak ihtiyacının büyük oranda giderileceğini vurgulayan Yalçın, “Sağlık Bakanlığının, Batman Eğitim Araştırma Hastanesi ile eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin ikinci basamak bir devlet hastanesi statüsünde sağlık tesisi olarak devam etme kararları ilimiz için önemli ve değerli birer kazanım olmuştur. Alınan bu kararlar ve hizmete alınacak yeni sağlık tesisi ile birlikte ilimiz kamu yatak kapasitesinde ciddi bir artış sağlanarak kamu yatak ihtiyacımız büyük oranda giderilmiş olacaktır.” diye konuştu.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Elazığdaki asayiş uygulamalarında 30 kişi tutuklandıÖnceki Haber

Elazığdaki asayiş uygulamalarında 30 kiş...

Hırsızlar yüzünden esnafın başı dertteSonraki Haber

Hırsızlar yüzünden esnafın başı dertte

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar