Sağlık için hepimiz için sloganıyla devam eden denetimlere Vali Erkaya Yırık da katıldı.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık için hepimiz için sloganıyla devam eden denetimlere Vali Erkaya Yırık da katıldı.
Abone ol
Elazığ ​Sanayi Mahallesi'nde semt pazarına giren Vali Yırık, maske, mesafe ve hijyen konusundaki bilgilendirme çalışmaları kapsamında uyarılarda bulundu. Denetimlere il valisinin yanı sıra ilgili kurum ve kuruluş müdürleri de katıldı.

Covid-19 salgınının yeniden yükselişe geçtiğini belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, vatandaşların alınan tedbirlere dikkat etmesi gerektiğini belirterek, “Salgının başladığı günden itibaren tüm dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Geldiğimiz bu noktada salgının zaman zaman pik yaptığını gördük. Bugünlerde salgının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de nispi bir artış seyrettiğine şahit oluyoruz. Her ne kadar tedbirleri alıyoruz, almaya çalışıyoruz ve denetimler yapıyoruz desek de maalesef arzu ettiğimiz iyileştirmeyi henüz gerçekleştiremedik. Bunda etkili olan elbette ki denetimlerin eksikliği ya da zayıflığı değil muhtemelen tüm geneli etkileyen böyle bir sıkıntının, müşterek bir konunun her vatandaşımız tarafından aynı şekilde duyarlıkla takip edilemediği gerçeği ile ilintili olduğunu düşünüyorum. Bugün itibariyle özellikle caddeler, sokaklar, bulvarlar, pazar yerleri, vatandaşlarımızın sosyal hayatının yoğunlaştığı alanlarda vatandaşlarımıza tekrar onun üzerine yapmış olduğumuz gibi bugün de bilinçlendirme ve rehberlik çalışması yapıyoruz” dedi.

Sayıyı azaltmanın mutlak surette başka yollarının da bulunması gerektiğini vurgulayan Vali Yırık, “Özellikle başka alanlarda vatandaşlarımızın bu üç temel unsur olan maske, fiziksel mesafe ve hijyen konusuna azami riayet etmesi gerekiyor. Kontrollü sosyal hayatın özü şu, eğer bir şeyi dışarı çıkmadan yapabiliyorsanız çıkmayacaksınız veya bir kalabalıkta bulunmadan bunu gerçekleştirebiliyorsanız kalabalıkta bulunmayacaksınız. Özellikle Elazığlılardan maske, mesafe ve hijyen, temizlik kurallarına azami riayet göstermelerini istirham ediyorum. Canlarımız yanmasın, ekonomimiz bozulmasın ve insanlarımızın huzuru, refahı azalmasın; bunun için uğraşıyoruz. Vatandaşlarımızdan katkı ve yardım bekliyoruz” diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hilvanda Belediye personellerine yönelik güvenlik semineri düzenlendiÖnceki Haber

Hilvanda Belediye personellerine yönelik...

Coronaviruse yakalanan 14 yaşındaki çocuk hayatını kaybettiSonraki Haber

Coronaviruse yakalanan 14 yaşındaki çocu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar