Sağlık çalışanlarının iptal edilen yıllık izinleri gelecek yıla devredildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık çalışanlarının iptal edilen yıllık izinleri gelecek yıla devredildi
Abone ol
Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Maruf Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık-Sen’in girişimleri neticesinde sağlık çalışanlarının iptal edilen yıllık izinlerinin gelecek yıla devredildiğini söyledi.

Covid-19 pandemisiyle mücadele içerisinde bulunan sağlık çalışanlarının yıllık izinlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından iptal edildiğini anımsatan Yalçın, salgın sürecinde uzun ve yorucu çalışma süreleri ve ağır iş yükü altındaki sağlık çalışanlarının mağdur edildiklerini söyledi.

Yalçın, “Sağlık-Sen, yıllık izinlerini kullanamayan sağlık çalışanlarının izinlerinin 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle iptal edilmemesi için Sağlık Bakanlığı’na ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulunmuş ve konuyu yargıya taşımıştı. Sağlık Bakanlığıyla yapılan görüşmelerde de yıllık izinler konusu sürekli gündeme getirilmişti. Sağlık-Sen’in yapmış olduğu girişimleri sonucunda, Covid-19 salgını nedeniyle yıllık izinlerini kullanamayan ve yayınlanan genelge ile iptal edilen sağlık çalışanlarının yıllık izinleri, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yazı ile 2021 yılına aktarılacak.” dedi.  

Açıklamasının devamında Yalçın, “Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yazıyla, 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri kapsamında çalışanların, 663 sayılı KHK’nın 45/A (3+1) kapsamına göre istihdam edilenlerin, aile hekimlerinin ve aile sağlığı elemanlarının, vekil ebe ve hemşirelerin, sözleşmeli il yöneticileri, sağlık tesisi yöneticilerinin yıllık izinleri 2021 yılına devredilmiştir.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Arkadaşı tarafından göğsünden bıçaklanan kişi hayatını kaybettiÖnceki Haber

Arkadaşı tarafından göğsünden bıçaklanan...

Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kış yardımı çağrısında bulunduSonraki Haber

Gaziantep Umut Kervanı hayırseverlere kı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar