Sağlık Bakanlığı CoronaVac aşısı için 'Acil Kullanım Onayı' verdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Bakanlığı CoronaVac aşısı için 'Acil Kullanım Onayı' verdi
Abone ol
Çinli Sinovac firmasından satın alınan CoronaVac aşısının uygulanması için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından "Acil Kullanım Onayı" verildi.
ücretli

Çinli Sinovac firmasından satın alınan CoronaVac aşısına ilişkin tartışmalar sürerken, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından, analizleri tamamlanan aşı için "Acil Kullanım Onayı" verildi. 

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan yapılan açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Sağlık Bakanlığı tarafından bulaşıcı hastalıklar kapsamında kabul edilen ve halk sağlığını ciddi olarak tehdit eden Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında kullanılması planlanan "Coronavac 600 SU/0.5 ml IM Enjeksiyon Süspansiyon İçeren Flakon" isimli aşının, halka hızlı erişiminin sağlanması için Acil Kullanım Onayı kapsamında değerlendirildiği belirtildi.

'14 GÜN BOYUNCA İNCELENDİ'

Açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Bu kapsamda bilimsel veriler değerlendirilirken, bir yandan da ülkemize ulaşan numuneler kurumumuz laboratuvarlarında 14 gün boyunca incelenmiştir. Bilimsel değerlendirmeler ve incelemeler sonucunda, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca ilgili aşı için Acil Kullanım Onayı verilmiştir." DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Bakan Fahrettin Koca canlı yayında ilk aşıyı olacakÖnceki Haber

Bakan Fahrettin Koca canlı yayında ilk a...

ABD’de Temsilciler Meclisi'nde Trump için azil oturumu başladıSonraki Haber

ABD’de Temsilciler Meclisi'nde Trump içi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar