Sağlık Bakanı Kocadan önemli Coronavirus açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sağlık Bakanı Kocadan önemli Coronavirus açıklaması
Abone ol
​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün bulaştırıcılığını kaybetmeden kitlesel bulaşma dönemine geçtiğini belirterek, uyarılarını yineledi.

Bakan Koca, Covid-19 vakalarındaki artışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, özelikle İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerdeki artışın neredeyse bütün ülkeye yayıldığını söyledi.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Bakan Koca, "Önümüzdeki yıl 54’ü hastane olmak üzere 273 sağlık tesisini tamamlayarak, 13 bin 995 nitelikli yatak kapasitesini daha ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz. Virüs bulaştırıcılığından hiçbir şey kaybetmeden adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti. Bugün itibarıyle dünyada pozitif vaka sayısı 55 milyon oldu. Ölüm sayısı ise 1 milyon 326 bini geçti. Hali hazırda 100 bini aşkın ağır vaka hastanelerde yaşam mücadelesi veriyor." dedi.

"Görünen o ki, hayatımızı bir süre daha sıkı bir disiplin altına almak zorundayız." diyen Koca, "Dünyaya paralel olarak ülkemizde de 16 ayrı aşı çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi klinik öncesi dönemi başarıyla tamamlayarak insan denemelerine başlamıştır. Çin ve Almanya kaynaklı aşıların ülkemizde de faz çalışmaları devam etmektedir. Bu yıl henüz bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim. Bize düşen, bu süreci güvenli bir şekilde atlatabilmektir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)  

Anahtar Kelimeler:
İstanbul Valiliğinden HES kodu denetimiÖnceki Haber

İstanbul Valiliğinden HES kodu denetimi

Rusyada bir günde 20 bin 985 yeni Covid-19 vakası görüldüSonraki Haber

Rusyada bir günde 20 bin 985 yeni Covid-...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar