ücretli reklam

SAĞ-ÇEV Başkanı Güneş, doktora saldırıyı kınadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SAĞ-ÇEV Başkanı Güneş, doktora saldırıyı kınadı
Abone ol
Batman’da Pazaryeri Mahallesi’nde önceki gün Covid-19 denetimine giden filyasyon ekibinde görevli Doktor Emrah Yavuzkılıç denetim esnasında bir şahsın saldırısına uğradı.

Doktor Emrah Yavuzkılıç’ın saldırıya uğramasını kınayan Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanlarına karşı uygulanan fiziki ve sözlü tacizlerin cezasız kalmaması gerektiğini söyledi.

Güneş, Pazaryeri Mahallesi'nde bir adrese Coronavirus denetimine giden filyasyon ekibinde görevli Doktor Emrah Yavuzkılıç'ın, denetim esnasında bir şahsın saldırısına uğraması sonucu burnunun kırıldığını anımsattı.

Güneş, “Pandemi sürecinde gecesini gündüzüne katarak kendisinin ve ailesinin sağlığını riske koyma pahasına çalışarak en fazla emek veren sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı nefretle kınıyorum. Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan fiziki ve sözlü tacizlerin karşılıksız kalmamasını, hukuki olarak kanunlar önünde bu davranışları uygulayanların ceza almalarını istiyoruz. Sağlıkta şiddet, sadece şiddete maruz kalan arkadaşlarımızın mücadele etmesi gereken bir sorun değil, tüm toplumun hep birlikte mücadele ve dayanışmasıyla üstesinden geleceği bir sorundur. Tüm halkımızın bu konuda bizlere desteklerini bekliyoruz.” dedi.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bağ kültürü “Bağ Evi” projesi ile canlandırılıyorÖnceki Haber

Bağ kültürü “Bağ Evi” projesi ile canlan...

Siirtte tarihi eser operasyonuSonraki Haber

Siirtte tarihi eser operasyonu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar