Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’dan Macron’a kınama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’dan Macron’a kınama
Abone ol
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Macron'un, Peygamber Efendimize yönelik hakaret içeren karikatürleri yayınlaması ve bunları binalara yansıtması kelimenin tam anlamıyla hadsizlik ve küstahlıktır. Bu tavrı şiddetle kınıyorum.” dedi.

İslam karşıtı açıklamaları ve ülkesindeki İslami tüm kurumlara adeta savaş açan Fransa Cumhurbaşkanı Emmenuel Macron’un Charlie Hebdo dergisi tarafından yayınlanan ve Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sözde karikatürize eden görsellerin dün gece Montpellier ve Toulouse şehirlerinde devlet kurumlarına ait binalarda göstermesine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Fransa’nın provokasyon içeren sözde "karikatür" hadsizliğine tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Macron’un tavrını kınadı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, Peygamber Efendimize yönelik hakaret içeren karikatürleri yayınlaması ve bunları binalara yansıtması kelimenin tam anlamıyla hadsizlik ve küstahlıktır. Bu tavrı şiddetle kınıyorum. Bu tavrıyla Macron İslam’ı hiç bilmediğini, anlamadığını ortaya koyarak, sadece cehaletini sergilemekle kalmamış, ırkçı-faşistlerin yanında yer alarak, dünya barışını umursamadığını da göstermiştir.” dedi.

“Macron'un şovenizm ve İslamofobi'ye yaslanarak ortaya koyduğu günü kurtarma çabası, ancak kendisine ve Fransa'ya zarar verecektir.” diyen Karamollaoğlu, “Tarihte Müslümanların mukaddesatına hakaret edenler çıkmıştır ama içinde bulunduğumuz çağda, hiçbiri bu kadar alçalmamıştır. Macron bu insanlık dışı ve düşmanlık içeren yaklaşımı ile tarihin karanlık dehlizlerine gömülmeye mahkumdur. İnanıyorum ki aklıselim sahibi Fransız halkı, bu ahlaksız tavrın karşısında duracak, ırkçılığın ve İslam düşmanlığının yükselişine fırsat ve destek vermeyecektir.” diye konuştu.

Karamollaoğlu, son olarak, “Herkes bilmelidir ki, İslam barış dinidir; hakkı üstün tutan, adalete, sosyal dayanışmaya ve birlikte huzur içinde yaşamaya önem veren, temeli dünyada barışı tesis etmek olan bir inanç sistemidir.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Türkiye'de 69 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, 2091 yeni tanı konduÖnceki Haber

Türkiye'de 69 kişi daha Covid-19 nedeniy...

Eski Muş Milletvekili Şeyh Mehmet Emin Seydagil vefat ettiSonraki Haber

Eski Muş Milletvekili Şeyh Mehmet Emin S...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar