Rusya'dan Türkiye'ye: Halep saldırılarının sorumlularını bulun

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rusya'dan Türkiye'ye: Halep saldırılarının sorumlularını bulun
Abone ol
Rusya ordusunun, Türkiye'den 'Halep'te pazar günü yerleşim yerlerine düzenlenen havan topu saldırılarının sorumlularını bulup cezalandırmasını istediği' belirtildi. Haberi Rus ajansı Interfax duyurdu. Habere göre, Ankara ile Moskova Türkiye-Suriye sınırındaki üç kapının açılması konusunda da uzlaştı.
ücretli

 Rus haber ajansı Interfax, 'Rusya ordusunun Türkiye'den Halep'te pazar günü yerleşim yerlerine düzenlenen havan topu saldırılarının sorumlularını bulup cezalandırmasını istediğini' duyurdu.

'ÜÇ SINIR KAPISI AÇILACAK'

Interfax'ın haberine göre Rusya ordusu aynı zamanda, Moskova ile Ankara'nın ikisi İdlib'de, biri Halep yakınlarında olmak üzere üç sınır kapısını açma konusunda uzlaştığını da duyurdu. TASS ajansı dün, Rusya'nın kötüleşen insani durum nedeniyle Türkiye'ye bu üç sınır kapısını yeniden açmasını teklif ettiğini yazmıştı.

Rusya ile Türkiye arasındaki son resmi temas dün yapılmıştı. Anadolu Ajansı, Rusya Büyükelçisi Aleksey Yerhov'la Dışişleri Bakanlığı'nda bir görüşme gerçekleştirildiğini ve İdlib ile Halep'teki son gerilimin ele alındığını duyurmuştu. Görüşmede Türkiye'nin, Rus savaş uçaklarının pazar günü İdlib'de düzenlediği hava saldırılarına dair kaygılarını ilettiği belirtilmişti.GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Borsada yukarı adım kuralı nedir?Önceki Haber

Borsada yukarı adım kuralı nedir?

son 24 saatte 29 bin 762 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktıSonraki Haber

son 24 saatte 29 bin 762 kişinin Covid-1...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar