Rusya'dan 'ortak S-400 üretimi' sorusuna yanıt: Görüşmeler sürüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rusya'dan 'ortak S-400 üretimi' sorusuna yanıt: Görüşmeler sürüyor
Abone ol
Türkiye ile ABD arasındaki S-400 krizi sürerken, Rusya'dan yeni açıklama geldi. Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi Başkan Yardımcısı Aleksey Frolkin, Türkiye'yle ortak S-400 üretimi ihtimaline dair soruya, "Askeri-teknik işbirliğinin çeşitli alanları üstünde çalışmaya devam ediyoruz" yanıtını verdi.
ücretli

Rusya Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Başkan Yardımcısı Aleksey Frolkin’e, Türkiye’ye yeni bir S-400 sevkiyatı ve ortak üretim hususunda görüşmelerin hangi noktada olduğu soruldu. Frolkin, “Türk ortaklarımızla daima temas halindeyiz, askeri-teknik işbirliğinin çeşitli alanları üstünde çalışmaya devam ediyoruz” dedi. FSVTS Başkan Yardımcısı, başka bir ayrıntı paylaşmadı.

Rusya, anlaşmaları kapsamında Türkiye’ye dört adet S-400 bataryası teslim etmişti. Opsiyon da içeren anlaşmanın değerinin 2.5 milyar dolar olduğu açıklanmıştı.

Söz konusu anlaşmada yer alan opsiyonun, ikinci bir sevkiyat halinde Türk tarafının belirli bir oranda üretime ortak olabilmesi ihtimalini içerdiği biliniyor. (Sputnik)GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
'H5N8' virüsü ilk kez insanlara bulaştı: Rusya'da 7 kişi kuş gribine yakalandıÖnceki Haber

'H5N8' virüsü ilk kez insanlara bulaştı:...

İsrail'den Pfizer aşısı için kritik açıklama: Gerçek hayatta yüzde 95.8 koruyorSonraki Haber

İsrail'den Pfizer aşısı için kritik açık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar