Rusya: Türkiye ile savaş uçağı tedarikini görüşmeye hazırız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rusya: Türkiye ile savaş uçağı tedarikini görüşmeye hazırız
Abone ol
Rusya federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin bir yetkilisi, "yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı askeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi. Yetkili, Türkiye'nin daha önce Su-35 uçakları ile ilgilendiğini söyledi.

Rusya federal askeri-teknik işbirliği servisi FSVTS’nin yetkilileri, Türkiye’ye Rus yapımı savaş uçakları tedariki konusunda görüşmelere devam etmeye hazır olduklarını belirtti. Türkiye’ye Su-35 ya da Su-57 jetleri tedariki üstüne yapılan görüşmelerde ilerleme sağlanıp sağlanamadığı sorusu karşısında bir FSVTS yetkilisi, “Defalarca söylediğimiz gibi, yeni uçaklarımız da dahil olmak üzere Rus yapımı askeri ürün çeşitlerimizin tamamının tedariki ihtimalini Türkiye ile ele almaya hazırız” dedi.

Sputnik'in aktardığına göre, FSVTS yetkilisi Türkiye'nin daha önce Su-35 uçakları ile ilgilendiğini de belirterek, bu uçakların tedarikine ilişkin bir başvuru yapılması halinde görüşmeye hazır olduklarını kaydetti. Rus yetkili bunun yanında, beşinci nesil Su-57 uçakları için de görüşmelere hazır olduklarını söyledi ancak bu uçakların üretiminde Rusya Savunma Bakanlığı’nın gereksinimlerine öncelik verileceğini sözlerine ekledi. (Sputnik) GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
'Tesla Bitcoin'den 1 milyar dolar kâr etti'Önceki Haber

'Tesla Bitcoin'den 1 milyar dolar kâr et...

BM Genel Sekreteri Guterres: Dünya, 'insan hakları ihlalleri salgınıyla' karşı karşıyaSonraki Haber

BM Genel Sekreteri Guterres: Dünya, 'ins...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar