Köpek Sahiplendirme

Ruhaniden normalleşme anlaşmasına tepki: Bölge güvenliğine aykırı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ruhaniden normalleşme anlaşmasına tepki: Bölge güvenliğine aykırı
Abone ol
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün bakanlar kurulu toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki konuları değerlendirdi.

ABD'nin, İran'a karşı yeni bir komplo hazırladığını belirten Ruhani, "Onlar İran'a uygulanan silah ambargosunun son bulmaması için BM Güvenlik Konseyi'ne karar tasarısı sundular. Fakat bu konuda başarısız oldular ve konu kapandı." dedi.

Ruhani, ABD'nin nükleer anlaşma karşıtı eylemlerine işaret ederek, "Onlar bir sonraki başarısızlığı tatmak için tetik mekanizmasına başvurdular. Tüm dünya bu mekanizmanın nükleer anlaşma üyesi olanlar ve onda yer alan devletler için olduğunu biliyor. Bu anlaşmayı Amerika tarihindeki en kötü anlaşma olarak nitelendirip ondan geri çekilen, nükleer anlaşmaya hakaret edip başkalarını da ayrılmaya teşvik eden ve BM Güvenlik Konseyi kararını ihlal eden ve ona uyanları da cezalandırmakla tehdit eden biri şimdi tetik mekanizmasını kullanmak istiyor." ifadelerinde bulundu.

Siyonist işgal rejim, BAE ve Bahreyn arasında imzalanan ‘normalleşme anlaşması’na tepki gösteren Ruhani, şunları kaydetti:

"Maalesef bölgede bazı Müslüman ülkelerin yöneticileri ne dini anlıyorlar ne de dinin kurallarını. Ayrıca Filistin'e ve Filistinli kardeşlerine olan görevlerini de bilmiyorlar. Araplıktan yana olduğunu da iddia ediyorlar. Hani Araplık nereye gitti? Filistin'de gün geçtikçe (Siyonistlerin) cinayetleri artıyor. Nasıl oldu da elinizi İsrail'e uzatıyorsunuz? Bunun yanında onlar için askeri üs bile sunmak istiyorsunuz. Bölgede yaşanacak tüm kötü sonuçlar sizin sorumluluğunuzdadır. Bölgenin kurallarına ve güvenliğine aykırı bir şey yapıyorsunuz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İçişleri Bakanlığı: 20 binden fazla kişi izolasyona uymadıÖnceki Haber

İçişleri Bakanlığı: 20 binden fazla kişi...

Programlı sulamanın yapıldığı alanlarda yüzde 26 verim artışı sağlandıSonraki Haber

Programlı sulamanın yapıldığı alanlarda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar