ücretli reklam

Ruhani ve Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki geçici ateşkesi görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ruhani ve Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki geçici ateşkesi görüştü
Abone ol
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede, Azerbaycan ve Ermenistan arasında ilan edilen geçici ateşkes ele alındı.

Ateşkesten memnun kaldığını belirten Ruhani, Dağlık Karabağ'daki sorunun uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğüne saygı temelinde müzakere yoluyla çözülmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Rusya'nın ara buluculuğunda sağlanan geçici ateşkesi değerli bulduklarını belirten Ruhani, "Üçüncü ülkelerin bu çatışmalara müdahale etme olasılığı, krizin yayılmasına ve uzamasına neden olacaktır. Biz bu durumu bölge ülkelerinin çıkarlarına uyumlu görmüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

İran Cumhurbaşkanlığının açıklamasına göre, Rusya Devlet Başkanı Putin ise Dağlık Karabağ'da varılan geçici ateşkesin Azerbaycan ile Ermenistan arasında diyaloğu başlatmasını umduklarını belirtti.

Dağlık Karabağ'da insani amaçla cenazelerin ve esirlerin değişimi için Azerbaycan ile Ermenistan arasında anlaşmaya varılan ateşkes bugün yerel saatle 12.00'de devreye girmişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Turuncu listeden aranan PKKli Şırnakta öldürüldüÖnceki Haber

Turuncu listeden aranan PKKli Şırnakta ö...

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacandan anadilde eğitim hakkı açıklamasıSonraki Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacandan an...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar