Ruhani: Trump döneminde İran'ın çektiği zorlukların tarihimizde benzeri yoktur

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ruhani: Trump döneminde İran'ın çektiği zorlukların tarihimizde benzeri yoktur
Abone ol
​İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump döneminde bir çok yaptırımla karşı karşıya kaldıklarını belirterek bir sonraki ABD yönetiminin İran milletine teslim olacağının söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün Fars Körfezi'nden ülkenin çöl alanlarına su aktarımı için ulusal planların açılış törenine katıldığı törende bir konuşma yaptı.

Ruhani, konuşmasında ABD Başkanı Trump, yaşadıkları zorluklara işaret ederek, "Halkın ve hükümetin üç yıldır çektiği zorlukların İran tarihinde benzeri yoktur. Beyaz Saray'daki o beyefendi (Trump) Corona salgını döneminde dahi yaptırımları ve ekonomik savaşı acımasızca artırdı. Onlar hiçbir insani ilkeye, insan haklarına ve uluslararası kurallara bağlı kalmadı ancak sonunda halkımızın zafer kazanacağına eminim." ifadelerini kullandı.

"ABD yönetimi milletimize teslim olacak"

Ruhani, "ABD seçimlerinin sonuçları bu akşam ya yarın belirlenecek ve kimin hükümeti yöneteceği önemli değil; Çünkü bir sonraki ABD yönetimi milletimize teslim olacak. Onların milletimizin sabrı, direnişi ve uluslararası kanun karşısında teslim olmaktan başka yolları yok. İran millet salgın, yaptırımlar ve zorluklara karşı direndi." ifadelerinde bulundu.

Yaptırımlara rağmen büyük başarılara imza attıklarını belirten Ruhani, "Hiç kuşkusuz düşmanlara karşı başarılı olup onları kanunu ve taahhütlerini yerine getirmeye zorlayabiliriz" diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
WHO Avrupa'daki vaka sayılarında patlama yaşandığına dikkat çektiÖnceki Haber

WHO Avrupa'daki vaka sayılarında patlama...

İzmir depremi soruşturmasında 7 tutuklamaSonraki Haber

İzmir depremi soruşturmasında 7 tutuklam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar