Rize’de ikinci tersip bendi Dalyan Deresi’ne yapılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rize’de ikinci tersip bendi Dalyan Deresi’ne yapılıyor
Abone ol
Yaşanabilecek olası su taşkınları ve beraberinde gelebilecek rüsubatı tutmak için Rize Belediyesi ve Devlet Su İşleri tarafından Rize şehir merkezinde ikinci tersip bendi Dalyan Deresi üzerine yapılıyor.
ücretli

RİZE (İGFA) - Rize'de Dalyan Deresi üzerinde başlatılan çalışmalar kapsamında 636 metre uzunluğunda su kanalı, 20 metre yüksekliğinde ve 18 metre genişliğinde tersip bendi inşa edilecek. Kanaldaki duvarların yükseklikleri ise arazinin yapısına göre 3 ile 7 metre arasında değişen yüksekliklerde olacak.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, dere ıslah çalışmaları kapsamında şehir merkezi içinden geçen kısımlarda menfez genişletme çalışmaları tüm hızıyla sürdüğünü kaydetti. Paşakuyu deresi menfez genişletme çalışmaları ve tersip bendi çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlanmasının ardından, Dalyan deresi üzerinde de tersip bendi çalışmalarına ara verilmeden başlandığını belirten Başkan Metin, "Rize’nin coğrafi özelliklerinden ve yoğun yağış alan bir yer olmasından dolayı akarsu havzasından gelen rüsubat şehir merkezine inip menfezleri tıkıyor, su baskınlarına neden oluyordu. Yapılan tersip bentleri sayesinde rüsubatın şehir merkezindeki menfezlere inmeden tutulması ve olası zararların önüne geçilmesi hedefleniyor" diye konuştu.


Denizli Buldan esnafına hijyenik ziyaretÖnceki Haber

Denizli Buldan esnafına hijyenik ziyaret

Gençlerden sevimli dostlara anlamlı ziyaretSonraki Haber

Gençlerden sevimli dostlara anlamlı ziya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar