Peşmerge Bakan Yardımcısı Lezgin'den PKK saldırısına tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Peşmerge Bakan Yardımcısı Lezgin'den PKK saldırısına tepki
Abone ol
​IKBY Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin, PKK’nin saldırısın Kürdistan Bölgesinin bütün kazanımlarına karşı yapılmış bir saldırı olduğuna dikkat çekti.

IKBY Peşmerge Bakan Yardımcısı Serbest Lezgin, PKK’nin Duhok’un Amedi ilçesine bağlı Çemanke kasabası kırsalında Peşmerge güçlerini hedef alan saldırısına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Lezgin, saldırıyı kınayarak PKK’nin söz konusu saldırısının Kürdistan Bölgesi’nin bütün kazanımlarına karşı bir saldırı olduğunu söyledi.

Lezgin, Peşmerge’ye saldıran PKK, görülüyor ki Kürdistan Bölgesi’nin asayişini sekteye uğratmak istiyor. PKK’nin saldırısı PDK’ye değil Kürdistan Bölgesi halkının bütün kazanımları ve verdiği bedele karşı bir saldırıdır." dedi.

Geçtiğimiz gün Çemanke kasabası kırsalında PKK’lilerin yola döşediği mayının patlaması sonucu bir Peşmerge hayatını kaybetmiş, 2 Peşmerge de yaralanmıştı.

Irak Parlamentosu Başkanlık Divanı, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi hükümeti ve kabinesi sözkonusu saldırıyı kınayan açıklamalar yapmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
AB, iki Türkiye vatandaşına uyguladığı yaptırım süresini uzattıÖnceki Haber

AB, iki Türkiye vatandaşına uyguladığı y...

Irak'ta En-Nuceyfi, PKK'nin ülkeden çıkarılması çağrısında bulunduSonraki Haber

Irak'ta En-Nuceyfi, PKK'nin ülkeden çıka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar