Pazarda ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze meyve desteği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pazarda ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sebze meyve desteği
Abone ol
Kayapınar Belediyesi, dayanışma kültürünü geliştirmek amacıyla "Dünyayı İyilik Değiştirecek" adlı projeyi hayata geçirerek semt pazarlarında ücretsiz sebze meyve standı kurdu.
ücretli

Proje kapsamında Kayapınar İlçesindeki semt pazarlarında kurulan stantta, maddi durumu iyi olan vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine sebze ve meyve ücretsiz verilmesi için aracılık yapacak.

Oluşturulan projeye destek amacıyla semt pazarını ziyaret eden Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç, belediye olarak maddi durumu iyi olanların ihtiyaç sahibi vatandaşlara sebze meyve desteği vermesi amacıyla stant kurduklarını ifade ederek zaman zaman bu stant aracılığıyla destek vereceklerini belirtti.

Salgın süreci bitene kadar ihtiyaç sahipleri için pazar yerinde stant kurmaya devam edeceklerini ifade eden Koç, "Ülkemizi etkisi altına alan Coronavirus salgınından etkilenen ihtiyaç sahibi insanlarımıza destek olmak amacıyla semt pazarlarımızın hemen girişinde ücretsiz sebze-meyve standı kurduk. Maddi durumu iyi olanların semt pazarında alışveriş yaparken ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek vermeleri için bu standa bırakacakları sebze ve meyveleri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz." dedi.

Koç, "Bu projemizin ana teması, dayanışma kültürünü sağlamak ve vatandaşlarımızı iyilik ve hayır kervanına ortak etmektir. Ayrıca, ürünleri semt pazarlarında temin ederek pazarcı esnafımıza da bu şekilde katkı sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ankarada kaçakçılık suçlarından bir kişi yakalandıÖnceki Haber

Ankarada kaçakçılık suçlarından bir kişi...

Çine gidecek olan ilk ihracat treni İstanbul'dan yola çıktıSonraki Haber

Çine gidecek olan ilk ihracat treni İsta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar