ücretli reklam

Pandemi sürecinde kır nikahlarına ilgi arttı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pandemi sürecinde kır nikahlarına ilgi arttı
Abone ol
Gaziantep’te nikâh salonlarında yakınları ile bir arada olamayan çiftler sosyal mesafeli kır nikâhını tercih etmeye başladı.

Bu kapsamda Şahinbey Belediyesinin bu yıl başlatmış olduğu sosyal mesafeli kır nikâhı konseptine ilgi ve talep her geçen gün artıyor.

Türkiye’nin en fazla nikah kıyan belediyesi unvanını elinde bulunduran Şahinbey Belediyesi, Covid-19 nedeniyle kapalı alanlar dışında nikah kıydırmak isteyen çiftler için bu yaz başında kır nikahı konsepti başlatmıştı.

Sosyal mesafenin ve tedbirlerin hassas bir şekilde uygulandığı kır nikahlarına olan ilgi her geçen gün artarken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu zaman zaman çiftlere sürpriz yaparak nikahlarını kıyıp mutluluklarına ortak oluyor.

“Kurallara uyarak nikâh kıyıyoruz”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Coronavirus nedeniyle kır nikâhı uygulaması başlattıklarını belirtti.

Pandemi sürecinde alışkanlıkların değiştiğine işaret eden Tahmazoğlu, “Sosyal Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymak gerekiyor. Şahinbey Belediyesi olarak biz de bu süreçte nikâhlarımızı belediyemizin bahçesinde kıymaya başladık. Böylece sosyal mesafe kurallarına uyarak, yeni bir nikâh uygulaması başlattık. Kır düğünü gibi gayet güzel oldu. Bundan sonra nikâhları bu şekilde kıyacağız. Böylelikle hem sosyal mesafemizi koruyacağız hem de toplumumuzun temel yapısı olan aile yapısını güçlendirmek adına nikâhlarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.

Şahinbey Belediyesi’nin Covid-19 pandemisine karşı alınan tedbirler çerçevesinde başlattığı kır nikâhı uygulamasında 461 çift nikah kıyarak hayatlarını birleştirdi. Nikâhlarını kıydıran çiftler yapılan uygulamayı yerinde bulduklarını belirttiler. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Araştırmacı-Tarihçi Kâzımoğlu: “Azerbaycan Karabağ bölgesini işgalden kurtarmaya kararlı”Önceki Haber

Araştırmacı-Tarihçi Kâzımoğlu: “Azerbayc...

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Covid-19 genelgesi gönderdiSonraki Haber

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Covi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar