Köpek Sahiplendirme

Pakistan: Hint askerlerinin açtığı ateş sonucu bir sivil hayatını kaybetti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Pakistan: Hint askerlerinin açtığı ateş sonucu bir sivil hayatını kaybetti
Abone ol
Pakistan, Hindistan askerlerinin iki ülke arasındaki Keşmir Kontrol Hattı'nda (LoC) açtığı ateş sonucu bir sivilin hayatını kaybettiğini, 4 sivilin yaralandığını duyurdu.

Pakistan ordusu, Hint kuvvetlerinin iki ülke arasındaki Keşmir Kontrol Hattı'nda (LoC) ayrım gözetmeksizin ateş açtığını duyurdu.

Ordudan yapılan açıklamada, Hint askerlerinin "LoC boyunca, Hotspring ve Rakhchikri bölgelerinde otomatik silah ve havanlarla sivil nüfusu hedef alan ateşkes ihlalleri" gerçekleştirdiğini söyledi.

Açıklamaya göre bir kız hayatını kaybederken, aralarında 75 yaşında bir kadın ve iki genç erkek olmak üzere dört sivil yaralandı.

Pakistan ordusu, ateş edilen bölgenin derhal hedef alınarak karşılık verildiğini söyledi.

Pakistan ve Hindistan, tartışmalı Keşmir bölgesinde iki ülke arasındaki fiili sınır olan LoC boyunca ateşkes ilan etmişti. Pakistan, Hindistan'ın sürekli olarak ateşkesi ihlal ettiğini belirtiyor.

Hindistan'ın Ağustos 2019'da Hindistan kontrolündeki Keşmir'in özel statüsünü kaldırmasının ardından gerginlik arttı. Pakistan buna karşılık olarak diplomatik ilişkilerini düşürdü, ticaret ilişkilerini askıya aldı ve Hindistan ile tren seferlerini askıya aldı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bağların cadde ve sokakları temizlendi, kurum binaları dezenfekte edildiÖnceki Haber

Bağların cadde ve sokakları temizlendi,...

Adıyamanda 76 ev karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyamanda 76 ev karantinaya alındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar