Köpek Sahiplendirme

Onuncu Yetim Dayanışma Günleri başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Onuncu Yetim Dayanışma Günleri başlıyor
Abone ol
İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından bu yıl onuncusu düzenlenecek olan "Yetim Dayanışma Günleri" eylül, ekim ve kasım aylarında 25 farklı ülkede, 236 proje ile 92 bin yetime ulaşılması hedefleniyor.

Proje kapsamında, yetim sponsorlarının da eşlik edeceği İHH ekipleri içerisinde yurt içi ve yurt dışından STK temsilcileri, eğitimciler, aktivistler, medya mensupları, edebiyat ve sanat dünyasından isimler, akademisyenler, sağlık görevlileri ve her meslek grubundan gönüllüler yer alacak.

Organizasyon kapsamında uygulanacak projeler arasında ev tamir ve inşası, seracılık, sağmal hayvan dağıtımları gibi sosyal yardım projeleri, sünnet organizasyonu, hijyen paketi dağıtımları, sağlık taraması gibi sağlık yardımı projeleri, okul inşası, kırtasiye dağıtımı gibi eğitim yardımı projeleri, geziler, uçurtma şenlikleri, burs yardımı, şiir, kompozisyon, resim ve bilgi yarışmaları gibi kültürel yardım projeleri öne çıkıyor.

Projelerin yapılması planlanan 25 ülke ve bölge ise Afrika'da Mali, Nijer, Sierra Leone, Somali ve Sudan ülkeleri; Asya'da  Afganistan, Arakan, Bangladeş, Filipinler/Bangsamoro, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tayland/Patani ve Endonezya/Açe; Balkanlarda Arnavutluk, Bosna Hersek ve Karadağ. Ortadoğu'da Lübnan, Suriye, Türkiye, Filistin, Yemen ve İran. Kafkasya/Orta Asya'da ise, Azerbaycan ve Kırgızistan ülkeleri yer alıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
SDAMın intihar raporundan dikkat çeken Batman detaylarıÖnceki Haber

SDAMın intihar raporundan dikkat çeken B...

Ankarada kaçakçılık suçlarından 18 kişi yakalandıSonraki Haber

Ankarada kaçakçılık suçlarından 18 kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar