Online eğitim için dijital altyapı ile ilgili sorunlar giderilmeli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Online eğitim için dijital altyapı ile ilgili sorunlar giderilmeli
Abone ol
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, okulların yeniden online eğitime geçişi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından açıkladığı yeni Coronavirus tedbirleri kapsamında, tüm kademelerdeki okullar ve eğitim kurumları 31 Aralık 2020 tarihine kadar yeniden online eğitime geçti.

Artan virüs vakaları nedeniyle alınan kararları değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, idarecilere uyarılarda bulunarak, "Geçtiğimiz dönemde özellikle öğretmenlerimizin ek ders ödemeleri ile ilgili sorunlar yaşanmıştı. Bunun üzerine hemen devreye girdik ve genel yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasında kazandığımız kanuni haklarımızın uygulanmasını istedik. Böylece sorunlar aşılmıştı. Bu sorunların yeni dönemde yaşanmayacağına inanıyoruz. Bu süreçte öğretmenlerimiz asla mağdur edilmemeli." ifadelerini kullandı.

Sezer açıklamasında, "Online eğitimle ilgili dönem dönem bazı sıkıntıların yaşandığını daha önceki deneyimlerimizde gördük. Özellikle dijital altyapı ile ilgili sorunların aşılması zaruridir. Öğrencilerimize daha önce verilen aylık 8 GB internet paketleri gelinen nokta düşünüldüğünde yeterli oranda arttırılmalıdır. Ayrıca özellikle sınava girecek 8’inci, 12’nci sınıf öğrencilerimize ve velilerimize online psikolojik destek verilmesi gerekir" şeklinde konuştu.

Pandemi koşullarının olağanüstü koşullar olduğunu ve böyle zamanlarda olağan kararlar alınmasının çok zor olduğunu vurgulayan Sezer, "İnanıyorum ki bu sıkıntılı süreçten en kısa sürede çok daha güçlü bir şekilde çıkacağız. Hepimiz alınan kararları uygulama noktasında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Böylece her zaman ilk tercihimiz olan; okulların sürekli örgün eğitime geçişini hızlandırabiliriz." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Siirt ve Şırnak'ta tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 11 gözaltıÖnceki Haber

Siirt ve Şırnak'ta tarihi eser kaçakçılı...

İran'da Covid-19 salgınında son 24 saatte 479 kişinin daha hayatını kaybettiSonraki Haber

İran'da Covid-19 salgınında son 24 saatt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar