Köpek Sahiplendirme

ÖNDER Ağrı Şubesinden Mütercimlere suç duyurusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÖNDER Ağrı Şubesinden Mütercimlere suç duyurusu
Abone ol
​İmam Hatipliler hakkında sarf ettiği sözlere tepki gösteren ÖNDER Ağrı Şubesi, Erol Mürtemciler hakkında suç duyurusunda bulundu.

ÖNDER İmam Hatipler Derneği Ağrı Şubesi tarafından, katıldığı bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "Hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama" fiillerinden suç duyurusunda bulundu.

IHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, İlim Yayma Cemiyeti Ağrı Şube Başkanı Yılmaz Sağın ve yönetim kurulu ile birlikte Ağrı Adliyesine giderek suç duyurusunda bulunan ÖNDER Şube Başkanı Tekin Ergül ardından şube binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Açıklamayı Şube Başkanı Ergül okudu. Açıklamasına, "Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'Hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama' fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz." sözleri ile başlayan Ergül, "Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun Youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır." dedi.

"Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir"

İmam Hatiplerin alimler, mühendisler, siyasetçiler yetiştirdiğine dikkat çeken Ergül, "İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir. Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur." ifadelerini kullandı.

Yaptığı iftiraların Erol Mürtemciler'in yanına kar kalmaması gerektiğinin altını çizen Ergül, "İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, bu davranış ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Adanada Covid-19 denetimleri yapıldıÖnceki Haber

Adanada Covid-19 denetimleri yapıldı

İLKHAya konuşan Bilim Kurulu Üyesi Öztürk uyardı: Hastanede yer bulamayabilirizSonraki Haber

İLKHAya konuşan Bilim Kurulu Üyesi Öztür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar