ücretli reklam

Öğrenciler okula kavuşmanın sevincini tam yaşayamadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Öğrenciler okula kavuşmanın sevincini tam yaşayamadı
Abone ol
Pandemi tedbirleri altında ikinci aşaması başlayan okullarda, fiziksel mesafe ve maske nedeniyle arkadaşlarıyla yakınlaşamayan öğrenciler, aradaki engellerden dolayı okula kavuşmanın mutluluğunu tam yaşayamadı.

Okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokul birinci sınıflar için 21 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitimin birinci aşamasının ardından, 12 Ekim itibariyle Covid-19 tedbirleri altında başlayan ikinci aşama, öğrencilerin 8 aydır bekledikleri arkadaşlarıyla buluşma hasretini tam gideremedi.

İlkokul 2, 3 ve 4'üncü sınıflar, ortaokul 8'inci sınıflar, lise hazırlık ve 12'nci sınıflar, köy okulları ve özel eğitim öğrencileri bugün itibariyle başladı.

"Arkadaşlarımızı özledik"

Mart 2020 tarihinden bu yana okula gelemediğinden dolayı arkadaşlarını, öğretmenlerini ve derslerini özlediğini belirten 4'üncü sınıf öğrencisi Elif Ecrin Özen, "Okulumu çok çok özledim. Arkadaşlarımızla temas edemediğimizde ve maske taktığımızdan hiçbir şey anlayamıyoruz. Uzaktan oynadığımızdan seslerimiz kısık olduğu için duyamıyoruz. Coronavirus'e yakalanma korkumuz da var." dedi.

Okulunu çok özlediğini dile getiren Ahmet Faruk Çelik, "Okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim. Maske ve mesafeye dikkat ediyorum. Arkadaşlarımızla çok yakınlaşmıyoruz. Ellerimizi yıkıyoruz, arkadaşlarımızla fiziksel mesafeli oynuyoruz." ifadelerini kullandı.

Elif Su Durgun ise sınıflarında öğretmenlerinin hijyen konusunda kendilerine yardımcı olduğunu söyledi.

Durgun, "Sınıflarımızda dezenfektan var, öğretmenlerimiz bize bu konuda yardımcı oluyor. Özellikle fiziksel mesafe konusunda dikkat etmemizi istiyorlar. Arkadaşlarımızı ve öğretmenlerimiz özledik." şeklinde konuştu.

Okulunu çok özlediğini söyleyen Umut Gülegen, "Arkadaşlarımı, öğretmenlerimi çok özledim ama maske ve mesafe olduğu için hiçbir şey yapamıyoruz. Fiziksel mesafeyi koruduğumuz için arkadaşlarımızla çok yakınlaşamıyoruz." dedi.

Abdulvahid Özçakmakçı ise derslerini, arkadaşlarını, öğretmenlerini çok özlediğini belirterek okulun açılmasının sevindirici olduğunu belirtti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Türkiye ile Yunanistan arasında Navtex gerginliğiÖnceki Haber

Türkiye ile Yunanistan arasında Navtex g...

Türkiye 2ncisi olan Batman Üniversitesi öğrencisi Özçam, ödülünü Bayraktardan aldıSonraki Haber

Türkiye 2ncisi olan Batman Üniversitesi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar