ücretli reklam
sol
sağ

ÖĞ-DERde pandemi sürecinde eğitim konuşuldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ÖĞ-DERde pandemi sürecinde eğitim konuşuldu
Abone ol
​Şuurlu Öğretmenler Derneği Denizli Şubesi tarafından organize edilen haftalık sohbetler devam ediyor. Bu hafta, "Pandemi Sürecinde Eğitim" konusu konuşuldu.

Programda bu haftanın konuğu Rehberlik öğretmeni ve Psikolojik Danışman Hüseyin Altuntaş oldu. Altuntaş, bu haftanın konusu olan 'Pandemi Sürecinde Eğitim' konusunu katılımcılara anlattı.   

Altuntaş, "Ülkemizde mart ayında görülen ilk vaka ile birlikte MEB tarafından okullara hemen ara verildi. Eğitim alanında fiziksel olarak bir arada bulunduğumuz öğrencilerle uzaktan iletişim, öğretim yapmaya başladık.

200 yıldan beri devam eden Prusya eğitim modelinde değişimler yaşandı. 2030-2050’lere doğru teknolojinin hızlı gelişmesiyle geçilmeye başlanılması düşünülen uzaktan eğitime bir anda geçmiş olduk.

Uyum sağlamaya çalışıyoruz. EBA’ya yapılan yatırımla da MEB tarafından sürece uyum ve değişimde avantaj sağladı. Velinin bu süreçte çocuğunu daha çok tanıma şansı bulması öğrenme ve öğretme süreçlerinde daha aktif rol alma durumunu da görmüş olduk." ifadelerini kullandı.

"Çocuklarınızı yaşayacakları zamana göre yetiştirin!"

"Ekran bağımlılığı ve obezitenin de arttığı bu dönemde çocuklarımızla öğrenme heyecanını bizimde yaşayarak geçireceğimiz zamanların pandemiyle ne kadar önemli olduğunun farkına varmış olduk." diyen Altuntaş, konuşmasına şöyle devam etti:

"Hazreti Ali (radiyallahu anh) efendimiz, ebeveynlere şunu tavsiye ediyor: 'Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin.'

Evet, bizim de meseleye aynen bu şekilde yaklaşmamız lazım. Onların ruh dünyasına giremezsek onlara ulaşamayız. Evlatlarımızla empati kuramazsak onlarla ortak bir dil geliştiremezsek sorunlarının çözümü için doğru yöntemler de bulamayız. Bunun için çocuklarımıza teknolojiyi bilinçli kullanmanın yollarını göstermeli, onun eğitimini vermeliyiz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Yolcu otobüsünde 947 adet tarihi eser niteliği taşıyan altın sikke ele geçirildiÖnceki Haber

Yolcu otobüsünde 947 adet tarihi eser ni...

İdam edilen İhvan mensupları için gıyabi cenaze namazı kılındıSonraki Haber

İdam edilen İhvan mensupları için gıyabi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar