“Obezite, Covid-19’dan Daha Tehlikeli “

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
“Obezite, Covid-19’dan Daha Tehlikeli “
Abone ol
Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde, yanlış beslenme ve hareketsizliğin artması sonucunda alınan fazla kilolar, sağlığımızı salgından daha çok tehdit ediyor.
ücretli

Salgından korunmak adına 1 yıldan fazla süredir hayatlarını evde geçiren insanların bu dönemde kilo aldıklarına dikkat çeken Obezite Cerrahı Op. Dr. Ersin Aksu, “Fazla kilolar, Covid-19’dan daha tehlikeli” dedi.

BÜYÜK BİR TEHDİT

İnsanların pandemi döneminde yanlış beslenme ve hareketsizlik sonucunda aldıkları kiloların Covid-19 hastalığı kadar tehlikeli olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Aksu, “Fazla kilolar ve sonrasında oluşan obezite, bir çok hastalığı beraberinde getirmektedir. Şeker, tansiyon, kalp gibi bir çok riskli hastalığa sebep olan obezite, zamanında önüne geçilmediği takdirde kişinin sağlığı açısından büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Ayrıca Covid-19 hastalığına yakalanan obez bireylerin ölüm oranlarının da diğer bireylere göre daha yüksek olduğu bilinmektedir” dedi.

Obezitenin, insan sağlığını Covid-19’dan daha çok tehdit ettiğini söyleyen Op. Dr. Aksu, “İnsanlar bu dönemde hem beslenmelerine dikkat etmedi, hem de hareketsiz kaldı. Aynı zamanda araştırmalar gösteriyor ki; bir çok kişi pandemi sebebiyle depresyonla da baş etmeye çalışıyor. Tüm bu durumlar, obeziteye davetiye çıkarabiliyor ve sonucunda evde sağlıksız bir hayat döngüsü içerisine giren bireyler bir de fazla kilolarıyla baş etmek zorunda kalıyor. Bu dönemde kilo aldığını fark eden kişiler, bir an önce kendilerine bir plan belirlemeli ve uzman önderliğinde kilo kontrolünü sağlamalıdır” ifadelerine yer verdi. (BSHA

Anahtar Kelimeler:
Hemşirelerden Covid-19 Hastalarına Eldivenli DestekÖnceki Haber

Hemşirelerden Covid-19 Hastalarına Eldiv...

Avaşin’den acı haber: 1 şehitSonraki Haber

Avaşin’den acı haber: 1 şehit

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar