ücretli reklam

Nemrut Krater Gölü sonbaharda büründüğü renk cümbüşüyle görsel şölen sunuyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Nemrut Krater Gölü sonbaharda büründüğü renk cümbüşüyle görsel şölen sunuyor
Abone ol
Bitlis sınırları içerisinde bulunan, 2 bin 900 metre yükseklikteki dünyanın 2'nci, Türkiye'nin ise en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü, sonbahar ile pastel renklere büründü.

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında 2010 yılında "Mükemmeliyet ödülü" alan Nemrut Krater Gölü, bölgeye has bitki örtüsü, sıcak ve soğuk gölleri, buhar ve buz bacalar ile eşsiz bir doğal güzelliğe sahip. Sonbahar ile sararan yapraklar, renk cümbüşü ile misafirlerine adeta görsel şölen sunuyor.

Dört mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen Nemrut Krater Gölü, sonbaharla birlikte ağaçların yaprakları ve doğa pastel renklere büründü.

Nemrut Krater Gölü, çetin kış mevsimi öncesi ağırladığı son ziyaretçilerine adeta görsel şölen sunuyor. Ziyaretçilerden Reşit Akkoyun, İstanbul'dan gelen ziyaretçilerini bölgeye getirdiğini, her mevsim kalderanın ayrı bir güzelliğe büründüğünü belirterek, "Misafirlerimle beraber buraya gezmeye geldik. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum. Gerçekten çok güzel bir doğa güzelliği var. Ağaçlar yapraklarını sarartmış, adeta bir renk cümbüşü var." dedi.

25 yılı aşkındır Nemrut Kalderası'ında işletmecilik yapan Niyazi Selgi, Nemrut Krater Gölü'nün artık kışa hazırlandığını, ilerleyen günlerde yağışlarla birlikte yolların yavaş yavaş kapanmaya başlayacağını, renk cümbüşüne bürünen doğa manzarasını insanların gelip görmesini istediklerini belirtti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İzmir açıklarında 130 düzensiz göçmen yakalandıÖnceki Haber

İzmir açıklarında 130 düzensiz göçmen ya...

Ensarullah Hareketi, Dünya Gıda Programına ödül verilmesine tepkiliSonraki Haber

Ensarullah Hareketi, Dünya Gıda Programı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar