ücretli reklam

Neçirvan Barzani: “Kürdistan Bölgesi ve Irakın huzuru korunmalıdır”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Neçirvan Barzani: “Kürdistan Bölgesi ve Irakın huzuru korunmalıdır”
Abone ol
Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Erbil’e yönelik füze saldırısı ile ilgili yaptığı açıklamada, bütün tarafların Kürdistan Bölgesi ve Irak’ın huzur ortamını koruması gerektiğini vurguladı.

Neçirvan Barzani, dün akşam 20.30 sıralarında Ninova vilayetinin Bertille bölgesinden atılan füze saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bu saldırıyı Kürdistan Bölgesi halkına ve Uluslararası Koalisyona karşı yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz. Aynı zamanda Kürdistan Bölgesi ve Irak güvenlik güçleri ile Peşmerge, Irak ordusu ve Haşdi Şabi’nin ortak çabayla provokatör grupların ortalığı karıştırmaya yönelik faaliyetlerine engel olması gerektiği inancındayız. Peşmerge, tüm Iraklı güçler ve Uluslararası Koalisyonun verdiği kurbanlar, bütün Irak’ın huzur ve istikrarı ile Irak’taki bütün elçilik ve temsilciliklerin korunmasını teşvik etmelidir. Ayrıca ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgınının yol açtığı kötü ekonomik koşullardan kurtulmak ve istikrar ortamının sağlanması için en iyi şekilde çaba gösterilmeli.” dedi.

Saldırıları düzenleyenlerin bütün Irak’ın düşmanı olduğunu aktaran Barzani, “Iraklı güçlerin topyekûn elbirliğiyle karşı durması ve onları yargı karşısına çıkarması gerekir. Biz de Sayın Irak Başbakanı Mustafa Kazimi’yle bir işbirliği geliştirmek için her türlü yardım ve desteğe hazırız. Huzur ve istikrar adına her türlü çabanın gösterileceğinden eminiz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Eski İtalya İçişleri Bakanına 116 göçmeni ölüme terk etmekten 15 yıl ceza isteniyorÖnceki Haber

Eski İtalya İçişleri Bakanına 116 göçmen...

İpekyolu Kaymakamı Aslan yol ve kaldırım çalışmalarını incelediSonraki Haber

İpekyolu Kaymakamı Aslan yol ve kaldırım...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar