Muşta cadde sokak ve parklarda sigara yasağı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muşta cadde sokak ve parklarda sigara yasağı
Abone ol
Muş Valiliği'nden yapılan açıklamada, Coronavirus tedbirleri kapsamında cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi kamunun ortak kullanımına açık alanlarda sigara ve benzeri tütün ürünlerin kullanımının yasaklandığı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Covid19 salgınının görüldüğü andan itibaren salgının kamu düzeni ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin ve salgının/bulaşmanın yayılımını kontrol altında tutma amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulunca gerekli kararlar alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

Bu bağlamda ilimizde; cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi kamunun ortak kullanımına açık alanlarda sigara vb. tütün ürünlerin kullanımı yasaklanmıştır.

Gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması kararına varılmıştır." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Din görevlilerine sataşmak kimseyi yüceltmezÖnceki Haber

Din görevlilerine sataşmak kimseyi yücel...

KPSS 2020 Lisans sonuçları açıklandıSonraki Haber

KPSS 2020 Lisans sonuçları açıklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar