Köpek Sahiplendirme

Muhtarlar toplantısının ana gündemi Coronavirus tedbirleri oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Muhtarlar toplantısının ana gündemi Coronavirus tedbirleri oldu
Abone ol
​Mardin'in Midyat ilçesinde kurum amirleri ve mahalle muhtarları ile yapılan toplantının ana gündemi Coronavirus tedbirleri oldu.

Midyat Kaymakamı Tekin Dündar, kurum amirleri ve mahalle muhtarları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Geleneksel olarak her ay düzenlenen muhtarlar toplantısının ana gündemi Coronavirus tedbirleri oldu. Muhtarların gündeminde ise yine altyapı ve yol sorunları vardı.

Milli İrade Ortaokulu'nda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Tekin Dundar’ın yanı sıra Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, kurum amirleri ve merkez ile kırsaldaki 72 mahallenin muhtarları katıldı.

Coronvirus tedbirleri alınarak yapılan toplantıda muhtarların  talep ve sorunları dinlendi, yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirlerine ilişkin bilgilendirme ve uyarılarda bulunuldu. Özellikle taziye kurulmaması, nişan, düğün gibi toplu etkinliklerin kesinlikle yapılmaması uyarısında bulunuldu.

Kaymakam Dundar, yaptığı konuşmada Covid-19 ile mücadelede kamu kurumları, kolluk kuvvetleri ve muhtarlar başta olmak üzere herkese görevler düştüğünü belirtti.

Salgınla mücadelede maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyene herkesin dikkat etmesi ve bu konuda vatandaşların uyarılması gerektiğine dikkati çeken Dundar, şöyle konuştu:

Duyarsız kişiler, ne yazık ki tedbirsiz davranıyor. Taziye yasak olmasına rağmen taziyeye gidiyor. Herkesten bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Bazıları sorumsuz bir şekilde virüsün yayılmasına hizmet ediyor. Bu işi ceza ile çözme taraftarı değiliz, illa ki kurallara uymamız için birisinin ceza mı kesmesi gerekir.

Belediye Başkanı Şahin ise, geçmişte dere yataklarına inşaatlar yapıldığını anımsatarak, şunları kaydetti: "Lütfen mahallenizde bir inşaata başlayacağınız zaman, gelin bizlerden destek alın. Mimarlarımızı, harita mühendislerimizi gönderelim, imara uygun yapılar yapılsın. Uygunsuz ve izinsiz yapılan inşaatlar kaçak yapılaşmaya giriyor. Kesinlikle imara aykırı yapılaşmaya izin vermeyeceğiz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda 93 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındıÖnceki Haber

Adıyamanda 93 ev daha Covid-19 nedeni il...

Bakan Selçuk: 81 ilimizde 1420 EBA destek noktası kurulmuş durumdaSonraki Haber

Bakan Selçuk: 81 ilimizde 1420 EBA deste...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar